https://reporter.zp.ua

Скільки країн переводять годинники?

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Практика переходу на літній та зимовий час у світі

Зміна часу шляхом переходу на літній та зимовий режим є поширеною практикою в багатьох країнах світу. Однак кількість держав, які дотримуються цієї традиції, поступово зменшується. Розглянемо, скільки країн наразі переводять годинники та як ця практика змінюється в глобальному масштабі.

Історія переходу на літній час

Практика переходу на літній час бере свій початок ще в XIX столітті. Вперше її запровадив Вільям Вілетт у Великій Британії в 1907 році, запропонувавши переводити годинники на 1 годину вперед навесні, щоб краще використовувати світловий день.
Ця ідея поступово поширилася на інші країни Європи та Північної Америки. Під час Першої та Другої світових воєн перехід на літній час активно використовувався для економії електроенергії.
Сьогодні перехід на літній час є звичною практикою в більшості розвинених країн світу, хоча й не всі держави її дотримуються.

Кількість країн, що переводять годинники

За даними Міжнародної організації стандартизації (ISO), наразі близько 70 країн світу практикують перехід на літній та зимовий час. Це становить приблизно третину від загальної кількості країн у світі.
Найбільше країн, що переводять годинники, зосереджено в Європі. Майже всі держави-члени Європейського Союзу, а також деякі інші європейські країни, щорічно змінюють час.
Крім Європи, перехід на літній/зимовий час практикується також у Північній Америці (США, Канада), Південній Америці (Парагвай, Чилі), Австралії та Новій Зеландії.
Водночас, чимало країн світу, зокрема в Африці, Азії та Південній Америці, не переводять годинники. Вони дотримуються постійного часового режиму протягом року.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Тенденції скасування переходу на літній час

Останнім часом спостерігається тенденція до скасування практики переходу на літній та зимовий час у деяких країнах. Це пов’язано з низкою факторів:

  • Сумніви в реальній економії електроенергії від зміни часу
  • Незручності, пов’язані зі зміною режиму сну та добової активності
  • Складнощі для окремих категорій населення (діти, літні люди)
  • Відсутність підтримки цієї практики серед громадян
  • Бажання гармонізувати часовий режим з сусідніми країнами

Так, наприклад, Європейський Союз у 2019 році ухвалив рішення про скасування обов’язкового переходу на літній/зимовий час, надавши країнам-членам право самостійно обирати постійний часовий режим.
Деякі інші країни, такі як Росія, Ісландія, Аргентина та Бразилія, також відмовилися від практики зміни часу в останні роки.

Перспективи переходу на постійний час

Незважаючи на тенденцію до скасування переходу на літній/зимовий час, ця практика все ще залишається поширеною у світі. Багато країн продовжують дотримуватися усталеного графіку зміни часу.
Водночас, експерти прогнозують, що в майбутньому все більше держав можуть відмовитися від переведення годинників. Це пов’язано з пошуком оптимальних рішень, які б враховували як економічні, так і соціальні аспекти.
Ймовірно, що в перспективі світ рухатиметься в бік гармонізації часових режимів та переходу на постійний час. Однак цей процес буде поступовим і залежатиме від рішень кожної окремої країни.

Часті запитання

Коли вперше була запроваджена практика переходу на літній час?
Скільки країн у світі наразі переводять годинники?
В яких регіонах світу найбільше поширена практика зміни часу?
Які основні причини скасування переходу на літній/зимовий час?
Які перспективи переходу на постійний часовий режим у світі?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 23 05 2024. Поданий під Корисне. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".