https://reporter.zp.ua

ХТО Є НЕ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ ЯЗАНИМ?

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

< h2>Хто є не військовозобов'язаним?

Коли мова йде про військову службу, багато людей мають уявлення про те, хто є військовозобов’язаним. Але чи знаєте ви, що термін “не військовозобов’язаний” також існує? В цій статті ми розглянемо, хто саме вважається не військовозобов’язаним та які привілеї це надає.

Що означає “не військовозобов’язаний”?

Згідно з військовим законодавством України, не військовозобов’язаним вважається особа, яка не повинна проходити військову службу. Це може бути зумовлено різними факторами, такими як вік, стан здоров’я, статус особи тощо.

Хто має статус “не військовозобов’язаний”?

Українське законодавство передбачає кілька категорій осіб, які можуть мати статус “не військовозобов’язані”. Ось кілька з них:

Студенти вищих навчальних закладів

Студенти, які навчаються на очній формі навчання в університетах та вищих навчальних закладах, мають право отримати статус “не військовозобов’язаний”. Це дозволяє їм продовжувати здобувати освіту безперешкодно.

Особи зі спеціальним статусом

Деякі особи, які мають спеціальний статус, такі як дипломати, військовослужбовці дипломатичних служб, мають право на статус “не військовозобов’язаний”. Це дозволяє їм виконувати свої обов’язки та функції без перешкоди військової служби.

Переваги для осіб, які мають статус “не військовозобов’язаний”

Отримання статусу “не військовозобов’язаний” надає деякі переваги та привілеї. Ось кілька з них:

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Необхідність проходити призов

Однією з основних переваг статусу “не військовозобов’язаний” є відсутність необхідності проходити призов. Це означає, що особа з цим статусом не буде залучена до військової служби та зможе проживати своє життя за своїми планами та бажаннями.

Можливість зосередитися на освіті та кар’єрі

Оскільки особа зі статусом “не військовозобов’язаний” не повинна служити в армії, вона може зосередитися на своїй освіті та кар’єрному розвитку. Це дозволяє більшій свободі вибору та можливості досягти більшого успіху у своїй професійній сфері.

Висновок

Таким чином, статус “не військовозобов’язаний” надає особам деякі переваги та привілеї, такі як відсутність необхідності проходити призов та можливість зосередитися на освіті та кар’єрному розвитку. Це дає більшу свободу вибору та шанс досягти більшого успіху у своїй професійній сфері.

Питання, що часто задаються:

 1. Як отримати статус “не військовозобов’язаний”?
 2. Чи може студент, який навчається на заочній формі навчання, отримати статус “не військовозобов’язаний”?
 3. Чи можуть особи, які мають спеціальний статус, використовувати його для уникнення військової служби?
 4. Чи можна змінити статус з “не військовозобов’язаний” на “військовозобов’язаний” у майбутньому?
 5. Які переваги має статус “не військовозобов’язаний” у порівнянні з “військовозобов’язаним”?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

7 коментарів для “ХТО Є НЕ ВІЙСЬКОВОЗОБОВ ЯЗАНИМ?”

 1. Олександр

  Чи маю я право перетинати Державний кордон, якщо виключений з військового обліку за граничним віком перебування у запасі 21.01.2014р. у віці 45 років. У військовому білеті є відповідна кругла печать про виключення, а у паспорті “невійськовозобовязаний”.

  • Максим

   Я не юрист, але можу дати загальну інформацію на основі мого розуміння ситуації.

   Згідно з чинним законодавством України, громадяни України, які мають військове звання, незалежно від віку та стану здоров’я, підлягають військовому обліку та можуть бути призвані на військову службу в разі мобілізації. Однак, якщо ви були виключені з військового обліку за граничним віком перебування у запасі 21.01.2014 року у віці 45 років, то ви не підлягаєте військовому обліку та мобілізації.

   Відповідно, якщо у вашому військовому квитку є кругла печать про виключення з військового обліку за граничним віком перебування у запасі 21.01.2014 року у віці 45 років, то ви маєте право перетинати Державний кордон України. В паспорті повинна бути відмітка “невійськовозобов’язаний”, яка підтверджує, що ви не підлягаєте військовому обліку та мобілізації.

   Однак, я рекомендую вам перевірити цю інформацію у відділі військового обліку та призову, де ви були виключені з військового обліку, або в консульстві України за кордоном, щоб уточнити всю необхідну інформацію та уникнути можливих проблем при перетині кордону.

 2. Олександр

  Чи маю я право перетинати Державний кордон, якщо виключений з військового обліку за граничним віком перебування у запасі 21.01.2014р. у віці 45 років. У військовому білеті є відповідна кругла печать про виключення, а у паспорті “невійськовозобовязаний”.

 3. Олександр

  виключений з військового обліку за граничним віком перебування у запасі 21.01.2014р. у віці 45 років. У військовому білеті є відповідна кругла печать про виключення, а у паспорті “невійськовозобовязаний”.
  Чи потрібно оновлювати данні у ТЦК, або іншим способом за новим законом? як пояснювати представникам тцк свою неприналежність до обовязку?

  • Максим

   Цитата: “громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити…”. Тим, хто не перебуває на обліку, уточнювати дані не потрібно.

 4. Олександр

  виключений з військового обліку за граничним віком перебування у запасі 21.01.2014р. у віці 45 років. У військовому білеті є відповідна кругла печать про виключення, а у паспорті “невійськовозобовязаний”. чи можуть група оповіщення затримати та доставити для уточнення даних до тцк, якщо відмовитись від повістки, не ставити ніяких підписів?

Залишити коментар

Опубліковано на 07 02 2024. Поданий під Відповідь. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".