Які морепродукти найчастіше використовуються для приготування суші та ролів?
Суші — улюблена страва багатьох українців. Вона має унікальний та неповторний смак, аромат та багату історію розвитку. Традиційно страву готують з кількох головних інгредієнтів: рис, овочі та риба. Морепродукти в суші — основний компонент, без якого готуються лише веганські роли. Однак у меню багатьох ресторанів зазвичай є цілий список різноманітних суші з різними видами риби та інших морепродуктів. Таке розмаїття варіацій страви дозволяє кожному відвідувачу скуштувати саме той варіант, який найбільше до вподоби. Які ж морепродукти використовують кухарі? Розгляньмо ключові різновиди.
Різноманітність риби та морепродуктів для суші та ролів
Для приготування цих страв кухарі використовують свіжу, якісну та безпечну рибу. До основних видів морепродуктів, які найчастіше застосовуються під час приготування ролів, належать:
- Лосось. Один з найпопулярніших і найсмачніших видів риби для суші. Лосось багатий на омега-3 жирні кислоти, які позитивно впливають на серцево-судинну систему, мозок і шкіру. Його ніжне, соковите, маслянисте м’ясо відмінно поєднується з рисом та соусами. Лосося можна подавати сирим або злегка запеченим, часто посипаним кунжутом або насінням льону.
- Тунець. Морська хижа риба з родини скумбрієвих, яка вважається делікатесом. Її м’ясо має темно-рожевий колір і низьку калорійність. Тунець багатий на білок, залізо та вітамін B12, що важливий для утворення червоних кров’яних клітин. Його можна вживати сирим або трохи обсмаженим, приправленим соєвим соусом, імбиром і васабі.
- Форель. Добре підходить для суші. Її м’ясо містить 18 життєво важливих амінокислот і значну кількість поліненасичених жирних кислот.
- Вугор. Морський мешканець із м’яким, солодкуватим і ароматним м’ясом. Вугор багатий на корисні жирні кислоти та білки, що позитивно впливають на зір та імунітет, а також кальцій, що зміцнює кістки та зуби. Зазвичай його готують на грилі зі спеціальним соусом унагі, який надає характерний смак і блиск.
Крім того, часто до ролів додають креветки. Це морепродукти з ніжним, злегка хрустким м’ясом. Креветки багаті на йод, який регулює роботу щитоподібної залози, та селен, що виступає антиоксидантом і захищає клітини від ушкоджень.
У чому користь морепродуктів?
М’ясо дарів моря має високий вміст поживних речовин, таких як вітаміни A, D та комплекс вітамінів групи B. Також морепродукти є природним джерелом омега-3, що сприяє покращенню роботи мозку. Жирні кислоти підтримують когнітивні функції, необхідні навіть для немовлят. Щоб завжди бути енергійним і почуватися добре, варто додати до раціону м’ясо молюсків та інших безхребетних.
Завдяки низькому вмісту насичених жирів та великій кількості білка, морепродукти є корисними для серця. Омега-3 знижує ризик серцево-судинних захворювань, покращує зір, стан шкіри та допомагає боротися з депресією.
Як підібрати рибу
Якщо ви хочете придбати морепродукти оптом чи вроздріб, зверніть увагу на свіжість. Першою ознакою несвіжості продукту є неприємний запах, який легко відчути, адже він досить різкий.
Важливо зазначити, що якісні морепродукти мають природний, привабливий вигляд. Риба повинна бути яскравою, ясними очима та блискучими, слизькими лусочками. Жабри мають бути червоного або рожевого кольору, а не сіро-коричневого. Молюсків та інших безхребетних варто підбирати з чистими, неушкодженими панцирами або мушлями.
Крім того, переконайтеся, що морепродукти зберігаються в правильних умовах – при належній температурі та вологості. Упаковка повинна бути герметичною і неушкодженою. Також важливо знати, як саме морепродукти доставлені – замороженими чи свіжими.
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень