https://reporter.zp.ua

Чорна кам’яниця

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Чорна кам'яниця

Історична довідка

Чорна кам'яниця – споруда, розташована на площі Ринок у Львові, під номером 4. Будівля є архітектурною пам'яткою і зведена у 1577 році Петром Красовським в стилі ренесанс. Згодом, у 1875-1877 роках, було відновлено аттик та портали споруди. У 1884 році надбудований четвертий поверх. Фасад і пілястри, що його фланкують, вкриті тесаним каменем. Чорна кам'яниця прикрашена рельєфними орнаментами та сюжетною різьбою.

Архітектурні особливості

Фасад Чорної кам'яниці являє собою симетричну композицію. Перший поверх прикрашений арочними вікнами та порталом зі скульптурою святого Христофора. На другому та третьому поверхах розташовані вікна, фланковані пілястрами. В центрі фасаду на третьому поверсі – балкон з ажурною огорожею. Четвертий поверх, надбудований у 19 столітті, виконаний у стилі бароко.

Легенда про назву

Існує легенда про походження назви "Чорна кам'яниця". За переказами, під час облоги Львова у 17 столітті, один з пострілів пошкодив кам'яницю, залишивши на ній чорну пляму від пороху. З того часу будинок стали називати Чорною кам'яницею.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Реставрація та музей

У 1966-1971 роках проведена реставрація Чорної кам'яниці під керівництвом архітектора Івана Бачинського. В ході реставрації відновлено первісний вигляд споруди. З 1996 року в Чорній кам'яниці розміщується Львівський історичний музей, де представлені експозиції з історії міста та Львівщини. Музей налічує понад 500 тисяч експонатів.

Координати та міське значення

Координати Чорної кам'яниці: 49°50′32″ пн.ш. 24°01′57″ сх.д.
Споруда є однією з визначних пам'яток Львова та України, входить до складу Державного історико-архітектурного заповідника у Львові. Чорна кам'яниця вважається шедевром ренесансної архітектури та має велике історичне значення для міста.

Чорна кам'яниця – цінна архітектурна пам'ятка у Львові, яка поєднує в собі елементи ренесансу та бароко. Своєю назвою будівля зобов'язана легенді, пов'язаній з облогою міста в 17 столітті. Реставрований фасад і фланкувальні пілястри прикрашені рельєфними орнаментами та сюжетною різьбою. У Чорній кам'яниці розташований Львівський історичний музей, який зберігає велику кількість експонатів з історії міста та регіону.

Поширені запитання

  1. У якому році була побудована Чорна кам'яниця?
  2. Який архітектурний стиль переважає у споруді?
  3. Чому Чорну кам'яницю називають Чорною?
  4. Яка установа розміщується в Чорній кам'яниці зараз?
  5. Якими координатами можна скористатися, щоб відвідати Чорну кам'яницю?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

1 коментар для “Чорна кам’яниця”

  1. Руслан

    Гм. Чорна пляма на фасаді – і від того назва “Чорна кам’яниця”. Не знаємо такої теорії.
    Взагалі то музей, попередник ЛІМ існував тут ще з 20 рр. ХХ ст. З тексту виходить, що саме тут , в ЧК зберігається 500 тис. пам’яток ЛІМ (Реально їх понад 740 тис.). Насправді вони розкидані по 10 локаціях ЛІМ.
    Шкода, що автори статті не знають, що остання масштабна реставрація ЧК відбулася у 2016-19 рр. за кошти Американського посольського фонду.
    Цікаво, таке враження, що автори списували з якихось джерел минулого століття, і то не дуже достовірних.

Залишити коментар

Опубліковано на 23 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".