https://reporter.zp.ua

Поянху

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Поянху, найбільше прісноводне озеро Китаю

Географічне розташування

, що в перекладі з китайської мови означає "озеро По", є найбільшим прісноводним озером у Китаї. Він розташований у північно-східній частині провінції Цзянсі, на південь від річки Янцзи, з якою з'єднаний рукавом.

Розміри та площа

Площа Поянху змінна і залежить від сезону та рівня води в річці Янцзи. У сухий сезон площа озера може становити близько 1500 км², а в сезон дощів вона може досягати 5100 км². Максимальна глибина озера становить близько 20 метрів.

Басейн та притоки

Басейн Поянху має площу близько 160 000 км². Основними притоками озера є річки Ганьцзян, Сіньцзян і Фухе. Ці річки переносять величезну кількість осаду, який відкладається в озері, що призводить до зміни його площі та форми.

Водний режим

Поянху має унікальний водний режим, який характеризується великими сезонними коливаннями рівня води. У сухий сезон озеро живиться в основному притоками, а в сезон дощів – паводковими водами річки Янцзи. Водне дзеркало озера може підніматися та опускатися на кілька метрів протягом року.

Екосистема

Поянху є важливою екосистемою для птахів, риб та інших видів дикої природи. У водно-болотних угіддях озера мешкає понад 200 видів птахів, включаючи журавлів, лелек і качок. Озеро також є важливим місцем проживання річкової риби, в тому числі китайського осетра та білого амура.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Господарське значення

Поянху має велике господарське значення для регіону. Озеро використовується для рибальства, судноплавства та виробництва електроенергії. Воно також є важливим джерелом питної води для навколишніх міст і сіл.

Консервація та загрози

Останніми роками відбувається швидке антропогенне вплив на басейн Поянху, що призводить до деградації водно-болотних угідь і втрати біорізноманіття. Будівництво дамб, осушення та забруднення є серйозними загрозами для унікальної екосистеми озера. Для вирішення цих проблем уряд Китаю вживає заходів щодо захисту та відновлення Поянху та його водозбірного басейну.

Поянху є найбільшим прісноводним озером Китаю і має велике значення для екосистем, суспільства та економіки регіону. Його унікальний водний режим і багата біорізноманіття роблять озеро важливим природним об'єктом, який потребує захисту та збереження.

Часті запитання

  • Де розташоване озеро Поянху?
  • Яка максимальна площа озера Поянху?
  • Чому площа озера Поянху змінюється сезонно?
  • Які основні притоки озера Поянху?
  • Які види діяльності мають місце на озері Поянху?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 29 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".