https://reporter.zp.ua

Podocarpus brevifolius

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Podocarpus brevifolius – Хвойне дерево з Нової Зеландії

Поширення та опис

– ендемічний вид хвойних рослин родини Подокарпових (Podocarpaceae), що зустрічається виключно в Новій Зеландії. Росте від Північного до Південного островів, від прибережних районів до висот до 1200 м.

Це вічнозелене дерево з прямостоячим стовбуром і пірамідальною кроною. Висота може сягати 20-30 м. Листя шкірясте, темно-зелене, довжиною 1-2 см і шириною 3-5 мм. Хвоїнки на молодих деревах мають більш виразний медіальний кігтик, який згодом зменшується.

Кора, шишки та насіння

Кора сіро-коричнева, тонколуската, що з віком стає тріщинуватою. Чоловічі шишки невеликі, довжиною 5-10 мм і знаходяться на кінцях гілок. Жіночі шишки шишкоподібні, складаються з 1-2 насінин, оточених м'ясистим приквітком червоного або жовтого кольору. Насіння велике, довжиною до 15 мм і шириною до 8 мм.

Поширення та вирощування

Podocarpus brevifolius поширений у різних типах лісів, включаючи вологі ліси, тропічні ліси та чагарники. Віддає перевагу добре дренованим, кислим грунтам. Цей вид може переносити тінь, але краще росте на повним сонці.

Podocarpus brevifolius вирощують як декоративне дерево в парках, садах і ботанічних садах за його привабливу листя, пірамідальну форму та стійкість до шкідників та хвороб. Його можна розмножувати насінням або живцями.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Використання

Podocarpus brevifolius має різноманітне застосування. Його деревина міцна та стійка до загнивання, тому її використовували для виготовлення меблів, човнів та будівельних матеріалів. Листя містить таксол, протипухлинну сполуку, що досліджується для лікування раку.

Охоронець

Podocarpus brevifolius класифікується як вид з низьким ризиком зникнення Міжнародним союзом охорони природи (МСОП). Популяція виду стійка, і він широко поширений в межах свого ареалу.

Podocarpus brevifolius – унікальне хвойне дерево з Нової Зеландії, яке відзначається своїм привабливим листям, пірамідальною формою та цінною деревиною. Його відносна стійкість до шкідників та хвороб робить його популярним декоративним деревом, тоді як його медичні властивості продовжують досліджуватися.

Часто задавані питання

 1. Де зустрічається Podocarpus brevifolius?
  • Ендемічний для Нової Зеландії.
 2. Яка середня висота Podocarpus brevifolius?
  • 20-30 м.
 3. Якого кольору приквітки у жіночих шишок Podocarpus brevifolius?
  • Червоного або жовтого.
 4. Чи придатний Podocarpus brevifolius для вирощування в домашніх умовах?
  • Так, як декоративне дерево.
 5. Які традиційні застосування Podocarpus brevifolius?
  • Виготовлення деревини для меблів та човнів; джерело таксолу для медичних цілей.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 13 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".