https://reporter.zp.ua

Федоров Петро Євгенович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Ранні роки та освіта

Petro Fеdorov народився 27 жовтня 1959 року в Москві. Батько був військовим льотчиком, а мати – лікарем. У дитинстві захоплювався кіно, театром і літературою.

У 1976 році вступив до Московського художнього училища імені В. І. Сурікова на факультет театральної декорації. У 1981 році закінчив училище з відзнакою і вступив до Державного інституту театрального мистецтва імені А. В. Луначарського (ГІТІС) на акторський факультет. У 1985 році закінчив ГІТІС з червоним дипломом.

Театральна кар'єра

Після закінчення ГІТІСу Федоров грав у МХАТі імені А. П. Чехова. З 1986 по 1988 рік був актором Театру-студії "Зеркало" під керівництвом Леоніда Зархіна. З 1988 по 1993 рік працював у театрі "Сатирикон" під керівництвом Костянтина Райкіна.

У театрі Федоров створив яскраві образи у спектаклях "Смертельний номер" (Олександр Махра), "Гамлет" (Гамлет), "Лоліта" (Гумберт Гумберт). Його акторська гра відзначалась тонким психологізмом, виразністю та енергетикою.

Кінокар'єра

Дебют Федорова в кіно відбувся у 1986 році у фільмі "За порогом". Він грав різнопланові ролі від романтичних героїв до складних психологічних персонажів. Найбільш відомими кіноролями Федорова стали:

 • Сергій у "Блюз за білою конякою" (1985)
 • Князь в "Пані Маргарет" (1990)
 • Іван у "Іван Фьодоров" (1991)
 • Микола в "Казино" (1992)
 • Василь в "Диявол з Марсельської вулиці" (1992)

Телевізійна діяльність

Федоров був відомий не лише як актор, а й як телеведучий. З 1992 по 1996 рік він вів передачу "Підсумки" на телеканалі "РТР". Його програми відзначалися гострим аналізом подій та високим професіоналізмом.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Мистецтвознавство

Крім акторської та телеведучої діяльності, Федоров займався мистецтвознавством. Він був автором понад 30 наукових статей та монографій, присвячених історії театру та живопису. Найбільш відомими його роботами стали:

 • "Історія російського театру" (1996)
 • "Мистецтво живопису" (1998)

Смерть

Петро Федоров трагічно загинув 10 березня 1999 року в Москві внаслідок автомобільної аварії. Його смерть стала величезною втратою для російської культури.

Особисте життя

Петро Федоров був одружений двічі. У першому шлюбі з Татьяною Чурикової у нього народилась донька Елизавета. Другою дружиною була актриса Олена Камбурова. Він був також батьком прийомної доньки Анни.

Петро Федоров був талановитим та різнобічно розвиненою особистістю. Він досяг великих успіхів у театрі, кіно, на телебаченні та у мистецтвознавстві. Його смерть стала величезною втратою для всіх, хто любив його творчість.

Запитання, що часто задаються:

 1. Коли народився Петро Федоров?
 2. Який освітній заклад закінчив Федоров?
 3. У яких театрах служив Федоров?
 4. В якому фільмі Федоров зіграв одну з найвідоміших своїх ролей?
 5. Як трагічно загинув Петро Федоров?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 13 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".