https://reporter.zp.ua

Палац Грассалковичів (Братислава)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

“`html

Палац Грассалковичів – Перлина Братислави та Резиденція Президента Словаччини

Огляд Палацу Грассалковичів

Палац Грассалковичів, також відомий як Палац Грассалковича, є шедевром архітектури пізнього рококо та перлиною Братислави. Розташований на площі Годжи, поряд із Літнім Архієпископським палацом, він слугує резиденцією президента Словаччини. Комплекс складається з самого палацу та розкішного французького саду, який є популярним місцем для прогулянок і відпочинку.

Історія Палацу Грассалковичів

Палац був побудований у середині XVIII століття для графа Антона Грассалковича, угорського дворянина та мецената мистецтв. Проектував палац архітектор Антон Ерхард Мартінеллі, який також працював над палацом Шенбрунн у Відні. Будівництво розпочалося в 1750 році, і палац був завершений у 1760 році.

Спочатку палац використовувався як літня резиденція графа Грассалковича. Однак пізніше він став власністю угорської королівської родини. У XIX столітті палац використовувався як резиденція архієпископа Естергома.

Архітектура Палацу Грассалковичів

Палац Грассалковичів є класичним зразком архітектури пізнього рококо. Він характеризується елегантними фасадами, прикрашеними вишуканим ліпним орнаментом і статуями. Головний вхід до палацу охороняють дві великі колони, а над ним знаходиться балкон з кованою залізною огорожею.

Всередині палац має розкішні кімнати, прикрашені фресками, ліпниною та картинами. Найбільш вражаючими є Тронна зала, Зал прийомів та Галерея дзеркал. Також у палаці є каплиця в стилі рококо.

Французький сад Палацу Грассалковичів

Французький сад, розташований перед палацом, є прекрасною та невід’ємною частиною комплексу. Сад розбитий у геометричному стилі з фонтанами, статуями та доріжками. Тут також є кілька терас, з яких відкривається чудовий вид на Старе місто Братислави.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Сад є популярним місцем для прогулянок, відпочинку та проведення урочистостей. Тут часто проводяться концерти, виставки та інші культурні заходи.

Резиденція президента Словаччини

У 1993 році, після здобуття Словаччиною незалежності, Палац Грассалковичів став офіційною резиденцією президента новоствореної країни. Президент використовує палац для проведення офіційних церемоній, прийому іноземних делегацій та проживання.

Як резиденція президента, палац суворо охороняється. Туристи можуть відвідувати лише частину саду, тоді як сам палац відкритий для публіки лише під час спеціальних заходів.

Палац Грассалковичів є історичною пам’яткою та архітектурним шедевром, який займає чільне місце в Братиславі. Як літня резиденція графа Грассалковича, резиденція архієпископа та резиденція президента Словаччини, палац був свідком важливих подій у минулому країни. Сьогодні палац і його прекрасний сад залишаються цінною культурною спадщиною та улюбленим місцем для відвідування туристами та місцевими жителями.

Часті запитання

* Хто побудував Палац Грассалковичів?
Граф Антон Грассалкович
* В якому архітектурному стилі виконаний Палац Грассалковичів?
Пізнє рококо
* Коли Палац Грассалковичів став резиденцією президента Словаччини?
1993 рік
* Чи можна відвідати Палац Грассалковичів?
Туристи можуть відвідати частину саду, а сам палац відкритий для публіки лише під час спеціальних заходів.
* Які інші визначні пам’ятки розташовані поблизу Палацу Грассалковичів?
Літній Архієпископський палац, Братиславський замок, Старе місто Братислави

“`

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 24 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".