https://reporter.zp.ua

Матросская Тишина

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

«Матросская Тишина» – Найвідоміший слідчий ізолятор росії

Вулиця з непростою історією

Вулиця Матроська Тишина, на якій розташований слідчий ізолятор, названа так не випадково. Воно нагадує про події, що відбувалися тут багато років тому. У 18-му столітті в цій частині міста стояли військові частини, моряки після служби, весело проводили час у місцевих трактирах, а після їх закриття йшли до казарм, які розміщувалися в цих місцях.

Перехожі спостерігали за їх поведінкою та говорили: “Веселяться, матроси!” А матроси, в свою чергу, відповідали: “Тишинааа!” Так почалося переростання назви “Матроські тихоходи” у більш коротке – “Матроська тиша”, що зрештою і стало офіційною назвою місцевості.

До 1918 року тут також розміщувалися казарми робітників, які, повернувшись з важкої роботи, голосно спілкувалися між собою на вулиці, сміючись, співаючи пісень та розповідаючи історії. Часто люди, що жили неподалік, робили їм зауваження: “Тихо, матроси!”, на що вони відповідали: “Тиша, вам не шкода!”.

Ці події з історичного минулого і призвели до офіційної назви цієї вулиці. У 1958 році її було остаточно затверджено як “Матроська Тишина”.

Створення та розвиток ізолятора

У 1789 році на місці військових частин було вирішено побудувати в’язницю. Підготовку проекту доручили відомому архітектору Матвію Казакову, який, крім цього, ще займався будівництвом кількох інших в’язниць в Петербурзі. У цьому проекті він передбачив розміщення понад 200 осіб.

Через велику кількість катівень та покарань заклад дуже швидко став відомим по всій росії. За всю історію свого існування він не раз перестраивався та розширювався. І це було не даремно, адже за свою історію він прийняв велику кількість відомих історичних особистостей, а саме:

– учасники повстання декабристів (1825 рік);
– члени різноманітних політичних груп 1905-1917 років;
– учасники Хотинського повстання (1918 рік);
– прихильники поміщицьких кадетських, есерських та монархічних організацій;
– німецькі полонені Першої Світової війни.

Після Великої Вітчизняної війни в’язницю знову реорганізували. Кількість ув’язнених, що міститься в ній, було збільшено до 1200 осіб.

Умови утримання

Вони відповідають усім міжнародним стандартам і вимогам. У камерах є:

– душові та кімнати для відпочинку;
– обладнані меблями та побутовою технікою; – їдальня, у якій ув’язненим видають триразове харчування.

Кожному ув’язненому надається медична допомога, працює бібліотека, проводяться вистави та інші культурно-масові заходи.

Сучасність

Зараз «Матросская Тишина» — це найвідоміший СІЗО росії. Він приймає ув’язнених з усієї країни.

На даний момент заклад має 5 корпусів, кожен з яких розрахований на 1000 осіб. Загальна площа ізолятора понад 30 тисяч квадратних метрів.

«Матросская Тишина» сьогодні

Слідчий ізолятор №1 – один з найбільших і найвідоміших в росії. Тут утримуються ув’язнені, які чекають суду або відбувають покарання.

Ізолятор має довгу історію, яка бере свій початок ще в 18 столітті. За цей час у ньому утримувалися тисячі людей, серед яких були і політичні діячі, і злочинці.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Сьогодні “Матроська тиша” – це сучасний слідчий ізолятор, який відповідає всім міжнародним стандартам. Він оснащений новітнім обладнанням та висококваліфікованим персоналом.

Завдання установи полягає в тому, щоб забезпечити безпечне та гуманне утримання ув’язнених, а також сприяти їхній ресоціалізації.

Ізолятор також проводить культурно-масову та виховну роботу з ув’язненими, організує для них зустрічі з родичами та друзями.

Характеристика СІЗО

Слідчий ізолятор «Матросская тиша» є одним з найбільших в РФ, розрахований на 1500 осіб. Він складається з 5 корпусів, кожен з яких розрахований на 300 осіб. У корпусах є житлові камери, камери для проведення слідчих дій, камери для утримання неповнолітніх, а також камери для утримання особливо небезпечних злочинців.

У СІЗО є також лікарня, їдальня, бібліотека, клуб, перукарня, спортивний зал та інші об’єкти соціальної інфраструктури.

Камери для утримання ув’язнених

Камери для утримання ув’язнених в СІЗО «Матросская тиша» відповідають всім вимогам міжнародних стандартів. Вони обладнані санвузлом, душем, телевізором та холодильником. У камерах також є спальні місця, шафи для зберігання особистих речей, стіл та стільці.

Ув’язненим надається триразове харчування. Меню складається з різноманітних страв, включаючи фрукти та овочі.

Медичне обслуговування

У СІЗО «Матросская тиша» є лікарня, оснащена всім необхідним обладнанням для надання медичної допомоги ув’язненим. У лікарні працюють лікарі та медсестри, які надають ув’язненим кваліфіковану допомогу.

Ув’язнені можуть звернутися за медичною допомогою в будь-який час. Лікарі також проводять регулярні профілактичні огляди ув’язнених.

Культурно-масова робота

У СІЗО «Матросская тиша» проводиться культурно-масова робота з ув’язненими. У клубі проводяться концерти, вистави та інші культурно-масові заходи. Ув’язнені також можуть відвідувати бібліотеку, де є великий вибір книг та журналів.

Висновок

Слідчий ізолятор «Матросская тиша» є одним з найбільших та найвідоміших в РФ. Він відповідає всім вимогам міжнародних стандартів та надає ув’язненим усі необхідні умови для їх утримання.

Найчастіші запитання

– Скільки ув’язнених може розмістити СІЗО “Матросская тишина”?
Він розрахований на 1 500 осіб.

– Які умови утримання в СІЗО “Матросская тишина”?
Умови утримання в СІЗО відповідають усім вимогам міжнародних стандартів. Ув’язненим надається триразове харчування, медична допомога, а також можливість відвідувати бібліотеку, клуб та інші об’єкти соціальної інфраструктури.

– Як потрапити в СІЗО “Матросская тишина”?
Потрапити в СІЗО можна тільки за рішенням суду або слідчого.

– Які знамениті люди утримувалися в СІЗО “Матросская тишина”?
У СІЗО “Матросская тишина” утримувалися такі знамениті люди, як Сергій Мавроді, Михайло Ходорковський, Олексій Улюкаєв та інші.

– Які культурно-масові заходи проводяться в СІЗО “Матросская тишина”?
У СІЗО проводяться концерти, вистави та інші культурно-масові заходи. Ув’язнені також можуть відвідувати бібліотеку, де є великий вибір книг та журналів.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 30 12 2023. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".