https://reporter.zp.ua

Люди, пов’язані з Білою Церквою

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Люди, пов'язані з Білою Церквою

Біла Церква, місто в Київській області України, має багату історію, пов'язану з багатьма видатними особистостями. Нижче наведено список людей, які народилися, тривалий час жили або працювали у Білій Церкві.

1. Олександр I (1777-1825)

Російський імператор Олександр I відвідав Білу Церкву у 1814 році і заснуював тут цукрову фабрику. За його наказом у місті було збудовано Володимирський костел, який є одним з його головних архітектурних пам'яток.

2. Адам Лоранд (1625-1695)

Польський граф і воєначальник Адам Лоранд був власником Білої Церкви у XVII-XVIII століттях. Він побудував у місті палац і розширив фортечні укріплення, які згодом стали основою Білоцерківської фортеці.

3. Ганна Радзівілл (1587-1649)

Шляхетна полька Ганна Радзівілл була дружиною Адама Лоранда. Вона також жила в Білій Церкві і брала активну участь у політичних справах князівства.

4. Софія Потоцька (1760-1822)

Польська шляхтичка Софія Потоцька влаштувала у своєму маєтку в Білій Церкві салон, який став центром культурного та політичного життя України. Тут збиралися видатні письменники, поети та художники того часу.

5. Ян Павло Потій (1764-1838)

Український релігійний діяч Ян Павло Потій був римо-католицьким архієпископом Могилева та митрополитом Київським, Галицьким та всієї Русі. Він тривалий час перебував у Білій Церкві, де був настоятелем римо-католицького парафіяльного костелу.

6. Василь Лукич (1783-1834)

Український військовий діяч Василь Лукич був командиром 8-го єгерського полку Української дивізії. Він народився і прожив значну частину свого життя в Білій Церкві.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

7. Іван Якович Донцов (1868-1921)

Український історик та публіцист Іван Донцов був викладачем Білоцерківської чоловічої гімназії. Він зробив значний внесок у розвиток української політичної думки та був одним із засновників Організації українських націоналістів.

8. Олександр Андрійович Стронський (1880-1946)

Український художник Олександр Стронський народився і навчався в Білій Церкві. Він зображував на своїх картинах українські народні мотиви та краєвиди рідного міста.

9. Олександр Миколайович Вертинський (1889-1957)

Російський співак і актор Олександр Вертинський перебував у Білій Церкві у 1919-1920 роках. Він написав тут пісню "Мадам, уже падают листья" та дав низку концертів.

10. Марко Данилович Бернштейн (1894-1968)

Український художник Марко Бернштейн створив низку картин, присвячених Білій Церкві. Він народився в місті і там же зберігається значна частина його спадщини.

Біла Церква є батьківщиною або другим домом для багатьох людей, які зробили значний внесок у різноманітні галузі діяльності. Список наведених вище особистостей свідчить про багате історичне та культурне минуле міста.

Запитання, що часто задаються

  1. Хто був засновником Білоцерківської фортеці?
  2. Яка відома польська шляхтичка жила в Білій Церкві у XVIII столітті?
  3. Який український художник народився в Білій Церкві і відображав її у своїх картинах?
  4. Хто був римо-католицьким архієпископом Могилева та мешкав у Білій Церкві?
  5. Який російський імператор відвідав Білу Церкву і заснував там цукрову фабрику?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 18 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".