Класи бронежилетів: що потрібно знати перед покупкою?
Якісний захист рятує життя, дає змогу уникнути зайвого травмування, що виводить воїна з ладу та може призвести до незворотних наслідків. Але щоб бронежилет впевнено виконував свою функцію, зробіть правильний вибір на сайті https://defenceukr.com.ua/bronezhylety.
Що впливає на клас захисту?
Ефективність роботи бронежилета залежить від того, як він виготовлений і з яких матеріалів. У виробництві застосовують:
- Кевлар, арамідні волокна. Це міцне полімерне волокно для м’яких бронежилетів. Захист залежить від багатошаровості. З часом виріб втрачає міцність через вплив сонця та вологи.
- Поліетилен високої щільності (UHMWPE). Це також полімер, який потребує багато шарів для забезпечення захисту. Він легший, але об’ємніший, що може ускладнювати рухи та робить його помітнішим. Але він не руйнується під впливом сонця чи вологи.
- Сталь. Класичний варіант вставки у бронежилет. Надійний, але досить важкий.
- Кераміка та композитні матеріали. Часто використовуються у бронежилетах III та IV класу. Надає гарний захист, але дорого коштує та швидко руйнується.
Проводячи тестування виробів, такі організації, як Європейський комітет зі стандартів чи американський National Institute of Justice присвоюють клас захисту. Чим більший рівень загрози «бронік» здатний зупинити, тим вищий клас отримує. Високий клас часто пов’язаний зі значною вагою, оскільки використовується багато шарів різних матеріалів.
Які є класи бронежилетів?
Є різні системи класифікації. У кожної країни своя методика оцінювання. В американській NIJ є 5 класів: від I до IV + клас IIIA. У європейській системі – від В1 до В4. У німецькій – від SK1 до SK4. Чим вищий клас, тим потужніші боєприпаси бронежилет може зупинити. Перші класи захищають від куль різних типів пістолетів на відстані 5 м. Вищі – від куль зі свинцевою оболонкою на відстані 10 м. Найвищі – від сталевих куль зі снайперських гвинтівок і кулеметів.
Як вибрати клас бронежилета під час покупки?
Під час купівлі бронежилета потрібен індивідуальний підхід. Орієнтуйтесь на такі критерії:
- Тип загрози. Дуже добре, якщо є відомості щодо озброєння супротивника, наскільки ймовірні уламкові ураження.
- Вага та зручність. Треба враховувати вагу самого бійця, його стан здоров’я, щоб він мав змогу рухатися та бути захищеним водночас.
- Функціональність. Для штурмових завдань треба брати не такі важкі бронежилети, як для тих бійців, які перебувають в обороні. Оптимально в бойових умовах використовувати клас не нижчий за 3-й.
- Бюджет. Якісні матеріали, велика їх кількість, робить вироби досить дорогими. Треба вирішити, який максимальний бюджет ви готові витратити.
Найкращим вибором буде той клас бронежилета, який дає змогу збалансувати рівень захисту з вагою, зберігши мобільність і зручність.
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень