https://reporter.zp.ua

Герб Естонської РСР

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Історія

Герб Естонської Радянської Соціалістичної Республіки (ЕССР) був державним символом республіки у складі Радянського Союзу. Він був заснований 9 травня 1940 року і базувався на гербі СРСР.

Опис

Герб ЕССР являв собою зображення серпа і молота, оточених колосками пшениці, на червоному тлі. У центрі серпа і молота був розташований п'ятикутний рубін, а внизу колосків — напис "Eesti NSV" (Естонська РСР). Над гербом була червона зірка з золотим обідком.

Символізм

Герб ЕССР містив традиційні радянські символи, що представляли союз робітників і селян (серп і молот), сільське господарство (колоски пшениці) і комуністичну ідею (червона зірка). П'ятикутний рубін символізував комунізм і перемогу соціалізму.

Походження

Герб ЕССР був розроблений на основі герба СРСР, з додаванням національного колориту в вигляді назви республіки та коласків пшениці. Загальна композиція та символізм герба були характерні для всіх радянських республік.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Зміни

За час існування Естонської РСР герб зазнав незначних змін. У 1956 році червоний тон фону був трохи світліший, а напис "Eesti NSV" став трохи меншим. У 1987 році в герб був доданий новий елемент – синя стрічка з написом "Proletaarlased, ühinege!" (Пролетарі всіх країн, єднайтеся!).

Інше використання

Герб ЕССР використовувався на державних печатках, офіційних документах, грошових знаках і прапорах республіки. Він також був присутній на будівлях державних установ, пам'ятниках і творах мистецтва.

Герб Естонської РСР був символом радянської влади в республіці та відображав ідеологію і принципи комуністичного режиму. Сьогодні це історичний символ, що нагадує про минуле Естонії як частини Радянського Союзу.

Часті запитання

  1. Який був основний колір герба ЕССР?
  2. Який символ комунізму був зображений на гербі?
  3. Чи змінювався герб ЕССР за час його існування?
  4. На яких предметах використовувався герб ЕССР?
  5. Що символізували колоски пшениці на гербі?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 25 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".