https://reporter.zp.ua

Старицькі

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

“`html

Старицькі – український старшинський (згодом дворянський) рід Полтавщини

Походження та історія

Рід Старицьких є одним з найдавніших старшинських родів Полтавщини. Він бере свій початок від козацького сотника Василя Старицького, який жив у XVII столітті. Василь Старицький був сподвижником гетьмана Петра Дорошенка і брав участь у його походах.

Нащадки Василя Старицького також служили у козацькому війську і займали високі посади в гетьманському уряді. З часом рід Старицьких отримав дворянство і став одним з найвпливовіших на Полтавщині.

Видатні представники

Михайло Старицький

Видатним представником роду Старицьких був Михайло Петрович Старицький (1840-1904). Він був українським письменником, драматургом, театральним діячем і перекладачем.

Михайло Старицький написав понад 100 п’єс, які з великим успіхом ставилися на сценах українських театрів. Його найвідоміші твори – “За двома зайцями”, “Ой, не ходи, Грицю, та й на вечорниці” та “Остання ніч”.

Михайло Старицький був також активним культурно-громадським діячем. Він був одним з організаторів Українського театрального товариства і видавництва “Рух”.

Василь Старицький

Василь Михайлович Старицький (1863-1944) був сином Михайла Старицького. Він був українським істориком, археологом і громадсько-політичним діячем.

Василь Старицький був одним з ініціаторів створення Української академії наук і першим директором її Інституту історії України. Він також був активним учасником українського національного руху.

Рід Старицьких зробив значний внесок у розвиток української культури. Члени роду були видатними письменниками, драматургами, істориками та громадсько-політичними діячами.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Твори Михайла Старицького стали класикою української літератури і театру. Василь Старицький був одним з найавторитетніших українських істориків. Обидва брати брали активну участь у українському національному русі.

Нащадки

Рід Старицьких продовжується і в наш час. Нащадки Михайла та Василя Старицьких живуть в Україні та інших країнах світу. Вони продовжують справу своїх предків і вносять свій внесок у розвиток української культури та суспільства.

Старицькі – один з найдавніших і найвпливовіших українських старшинських родів. Члени роду зробили значний внесок у розвиток української культури, науки та суспільства. Твори Михайла Старицького стали класикою української драматургії, а Василь Старицький був одним з найвидатніших українських істориків. Нащадки Старицьких продовжують справу своїх предків і в наш час.

Часті запитання:

 1. Хто заснував рід Старицьких?

  Василь Старицький, козацький сотник, жив у XVII столітті.

 2. Який видатний письменник і драматург народився в родині Старицьких?

  Михайло Петрович Старицький, автор п’єс “За двома зайцями” та “Ой, не ходи, Грицю, та й на вечорниці”.

 3. Чим відомий історик Василь Старицький?

  Перший директор Інституту історії України Української академії наук, один з ініціаторів її створення.

 4. Який внесок зробили Старицькі в українську культуру?

  Розвиток української драматургії, театру, історії та громадсько-політичної думки.

 5. Чи є нащадки Старицьких в наш час?

  Так, рід продовжується, нащадки живуть в Україні та інших країнах світу.

“`

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 25 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".