https://reporter.zp.ua

Фількевич Микола Олександрович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Раннє життя та освіта

Микола Олександрович Фількевич народився 23 листопада 1912 року в смт Корнин (нині Житомирська область) Російської імперії. У 1936 році закінчив Всесоюзний державний інститут кінематографії (ВДІК) в Москві за спеціальністю "кіноінженер".

Кар'єра в кінематографі

Після закінчення ВДІКу Фількевич працював на кіностудії "Мосфільм", де брав участь у створенні фільмів "Ленін у жовтні" (1937) та "Ленін у 1918 році" (1939). У 1941 році переїхав до Києва, де став працювати на Київській кіностудії.

На Київській кіностудії Фількевич займався розробкою та виготовленням кінообладнання. Він брав участь у створенні кіностудії імені Олександра Довженка та нових кінотеатрів по всій Україні. Крім того, Фількевич викладав кіноінженерію у Київському державному інституті театрального мистецтва імені І.К. Карпенка-Карого.

Досягнення та нагороди

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

За свою тривалу і плідну роботу Микола Фількевич був удостоєний численних нагород і відзнак. Він став членом Національної спілки кінематографістів України, отримав звання "Заслужений діяч мистецтв України", а також був нагороджений орденом "Знак Пошани" та медалями.

Пам'ять про Фількевича

Микола Фількевич помер 31 травня 2001 року в Києві. Його пам'ять увічнена в назві вулиці в селі Кузьмичі на Житомирщині. Крім того, в Києві існує кіномайстерня "Мосфільм-Метро" імені Миколи Фількевича, яка займається обробкою кіноплівки і цифровою реставрацією фільмів.

Микола Фількевич був видатним українським кіноінженером, який зробив значний внесок у розвиток кінематографа в Україні. Його досягнення і пам'ять про нього продовжують надихати нинішнє покоління кінематографістів.

Запитання, що часто задаються

  1. Коли і де народився Микола Фількевич?
  2. Де він навчався і яку спеціальність здобув?
  3. На яких кіностудіях працював Фількевич?
  4. За що він був нагороджений і відзначений?
  5. Як увічнена пам'ять про Миколу Фількевича?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 17 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".