https://reporter.zp.ua

Ернст Нікіш

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Ернст Нікіш – Націонал-більшовицький ідеолог

Біографія

Ранні роки та політичні погляди
Ернст Нікіш народився 23 травня 1889 року в Требніці. Здобув освіту з історії та філософії в університетах Бреслау (Вроцлав) і Берліна. Спочатку він був членом Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) та Старої соціал-демократичної партії (Alte Sozialdemokratische Partei). Проте, розчарувавшись у соціал-демократії, він поступово став відходити від лівого руху.

Націонал-революційна та націонал-більшовицька теорія
Після Першої світової війни Нікіш став прихильником націонал-революційної течії консервативної революції. Він вважав, що Німеччині потрібна нова радикальна ідеологія, яка поєднає націоналізм з соціалізмом. Це привело його до розробки націонал-більшовизму, який закликав до союзу між бідним промисловим пролетаріатом і фермерами, що протистояли як капіталізму, так і комунізму.

Діяльність під час Веймарської республіки
У 1920-х роках Нікіш виступив за створення Націонал-більшовицької партії, яка мала невелику підтримку. Він писав у журналі "Die Aktion", де викладав свої політичні погляди. Його ідеї знайшли певний відгук серед австрійських і німецьких інтелектуалів, таких як Карл Краус і Герман Гессе. Однак націонал-більшовизм залишався маргінальною ідеологією в Німеччині.

Противник нацизму
Незважаючи на свою націоналістичну риторику, Нікіш був запеклим противником нацистського режиму. Він попереджав про небезпеку тоталітаризму та закликав до народного опору. У 1933 році його заарештували нацисти і він провів кілька років у в'язниці та концентраційних таборах.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Післявоєнна діяльність
Після Другої світової війни Нікіш вийшов на свободу. Він залишався активним політичним коментатором, виступаючи за об'єднання Німеччини та відродження націонал-більшовизму. Однак його ідеї не знайшли широкої підтримки в післявоєнній Німеччині.

Смерть і спадщина
Ернст Нікіш помер 27 травня 1967 року в Західному Берліні. Він залишив після себе складну і суперечливу спадщину. Його ідеї вплинули на низку політичних рухів, але також були використані для виправдання екстремістського насильства.

Значення

Ернст Нікіш був одним з найважливіших представників націонал-більшовизму в Німеччині. Його ідеї проливали світло на соціальне та політичне напруження, яке охопило Німеччину у 20 столітті. Хоча його ідеологія залишається маргінальною, його вплив на історію німецьких політичних думок є незаперечним.

Часто задавані питання

  • Що таке націонал-більшовизм? Націонал-більшовизм – це політична ідеологія, яка поєднує елементи націоналізму та соціалізму.
  • Якою була роль Ернста Нікіша в націонал-більшовизмі? Нікіш був одним з основних теоретиків і пропагандистів націонал-більшовизму в Німеччині.
  • Чому Нікіш був проти нацизму? Нікіш критикував нацизм за його тоталітарність, расизм і агресивну зовнішню політику.
  • Якою була політична діяльність Нікіша після Другої світової війни? Нікіш продовжував бути політичним коментатором, виступаючи за об'єднання Німеччини та відродження націонал-більшовизму.
  • Яке спадщина Нікіша? Спадщина Нікіша є складною і суперечливою, його ідеї вплинули як на лівих, так і на правих політичних діячів.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 28 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".