https://reporter.zp.ua

Богдан Василь Семенович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Богдан Василь Семенович (1865-1939)

Біографія

Василь Семенович Богдан народився 23 квітня 1865 року в селі Соснівка Конотопського повіту (нині Сумська область). Початкову освіту здобув у сільській школі. У 1885 році вступив до Московської сільськогосподарської академії ім. К.А. Тімірязєва. Після закінчення академії у 1890 році працював у маєтку графа Уварова в селі Покровське (нині Тульська область).

Наукова діяльність

У 1894 році В.С. Богдан переходить на викладацьку роботу до своєї alma mater. У 1899 році він захистив магістерську дисертацію на тему "Випробування впливу загущення посіву на урожай вівса". З 1902 року обіймав посаду ад'юнкт-професора. У 1911 році захистив докторську дисертацію на тему "Вплив температури на рослини".

Наукові праці В.С. Богдана присвячені дослідженням у галузі рослинництва, фізіології та анатомії рослин. Він був одним із засновників вітчизняної школи рослинників. Його дослідженнях висвітлювали широке коло питань, пов'язаних з ростом і розвитком рослин, їх стійкістю до несприятливих факторів середовища, а також з питаннями наукового обґрунтування удосконалення сільськогосподарських культур.

Організаційна діяльність

Крім наукової роботи, В.С. Богдан брав активну участь в організації сільськогосподарської дослідної справи в росії. У 1912 році він був обраний віце-президентом Російського сільськогосподарського товариства. З 1913 року обіймав посаду директора Бюро прикладної ботаніки при Всеросійському товаристві розвитку сільського господарства.

Під керівництвом В.С. Богдана було створено мережу експериментальних станцій, де проводилися дослідження з питань землеробства, рослинництва, захисту рослин та насінництва. Він був одним з ініціаторів створення Науково-дослідного інституту сільського господарства Центрально-Чорноземної області (нині Всеросійський НДІ сільського господарства ім. В.В. Докучаєва).

Рослинництво-дослідна справа

В.С. Богдан зробив значний внесок у розвиток рослинництво-дослідної справи в росії. Він був одним з перших, хто почав застосовувати статистичні методи в сільськогосподарських дослідженнях. Він розробив методику сортовипробування та оцінки насіннєвого матеріалу.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Під його керівництвом були створені нові сорти сільськогосподарських культур, стійких до несприятливих факторів навколишнього середовища. В.С. Богдан був одним з організаторів Всесоюзної сільськогосподарської виставки ВДНГ (нині ВВЦ).

Нагороди та звання

За свою наукову та організаторську діяльність В.С. Богдан був удостоєний ордена Червоного Прапора Труда, а також інших нагород. Йому було присвоєно звання заслуженого діяча науки РРФСР.

Спадщина

В.С. Богдан помер 3 жовтня 1939 року. Його наукова спадщина є цінним внеском у розвиток рослинництва та сільськогосподарської дослідної справи. Його роботи і сьогодні залишаються актуальними і використовуються в практиці сільського господарства.

Василь Семенович Богдан був видатним рослинником-дослідником, який зробив значний внесок у розвиток науки про рослини та сільськогосподарської дослідної справи в росії. Його роботи і сьогодні є актуальними і використовуються в практиці сільського господарства.

Часті питання

  1. Чим відомий В.С. Богдан?
    Він був видатним рослинником-дослідником, який зробив значний внесок у розвиток науки про рослини та сільськогосподарської дослідної справи в росії.

  2. Які наукові досягнення В.С. Богдана?
    Його дослідження охоплювали широкий діапазон тем, включаючи ріст і розвиток рослин, їх стійкість до несприятливих факторів навколишнього середовища і наукове обґрунтування удосконалення сільськогосподарських культур.

  3. Яку роль відіграв В.С. Богдан в організації дослідницької діяльності в сільському господарстві?
    Він був одним з ініціаторів створення мережі експериментальних станцій та Науково-дослідного інституту сільського господарства Центрально-Чорноземної області.

  4. За що був нагороджений В.С. Богдан?
    За свою наукову та організаторську діяльність він був удостоєний ордена Червоного Прапора Труда та інших нагород, а також звання заслуженого діяча науки РРФСР.

  5. Яким чином спадщина В.С. Богдана використовується сьогодні?
    Його роботи і сьогодні є актуальними і використовуються в практиці сільського господарства.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 24 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".