https://reporter.zp.ua

269252 Богданступка

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

269252 Богданступка: Астероїд з українським корінням

Відкриття та орбіта

Астероїд (269252 Bogdanstupka) було відкрито 27 серпня 2008 року в Андрушівській астрономічній обсерваторії в Україні. Він отримав свою назву на честь українського астронома Олександра Богданступки, який зробив значний внесок у вивчення навколоземних астероїдів та комет.

Богданступка є астероїдом головного поясу, який розташований між Марсом і Юпітером. Його орбіта має ексцентриситет 0,20 і нахил 8,2°, що вказує на помірну еліптичність і нахил відносно площини екліптики. Орбітальний період Богданступки становить приблизно 3,3 роки.

Фізичні характеристики

Астероїд Богданступка має приблизно 2,2 кілометри у діаметрі. Він відноситься до типу S-класу, що означає, що його поверхня відносно плоска і вкрита силікатами. Альбедо Богданступки становить приблизно 0,2, що вказує на те, що він відображає 20% світла, яке на нього падає. Його обертальний період становить приблизно 2,3 години.

Походження та склад

Астероїди головного поясу, подібні до Богданступки, утворилися в результаті акреції (злипання) пилу та уламків під час формування Сонячної системи. Вважається, що вони є залишками величезного протопланетного диска, який колись оточував Сонце.

Склад Богданступки, ймовірно, схожий на склад інших астероїдів типу S-класу. Вони в основному складаються з силікатних мінералів, таких як олівін та піроксен. Також можуть бути присутні невеликі кількості металів, таких як залізо та нікель.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Наукове значення

Вивчення астероїдів, таких як Богданступка, надає цінну інформацію про формування та еволюцію Сонячної системи. Їхні орбіти та хімічний склад можуть допомогти вченим зрозуміти походження та розподіл матеріалу в ранній Сонячній системі. Крім того, вивчення астероїдів може дати уявлення про потенційну небезпеку їх зіткнень із Землею.

Богданступка також є важливим об'єктом для дослідження в контексті української астрономії. Її відкриття українськими астрономами є свідченням їх внеску у світову космічну науку.

269252 Богданступка – це астероїд головного поясу, відкритий в Україні і названий на честь українського астронома. Його вивчення сприяє нашому розумінню Сонячної системи та відзначає успіхи української астрономічної спільноти.

Найчастіші запитання

  • Які розміри Богданступки? Близько 2,2 кілометри у діаметрі.
  • Який склад Богданступки? Силікатний, в основному олівін та піроксен.
  • Який тип орбіти у Богданступки? Еліптична орбіта з ексцентриситетом 0,20 і нахилом 8,2°.
  • Де було відкрито Богданступку? В Андрушівській астрономічній обсерваторії в Україні.
  • Чому Богданступка названа на честь українського астронома? На честь Олександра Богданступки, який зробив значний внесок у вивчення навколоземних астероїдів та комет.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 26 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".