https://reporter.zp.ua

Єрмолович Микола Іванович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Історичний контекст

Микола Іванович Єрмолович народився 29 квітня 1921 року на станції Малі Новоселки на Койдановщині, нині це Дзержинський район Мінської області. Початок його життєвого шляху припав на складний і бурхливий період, коли Білорусь переживала зміни політичного ладу, соціальних та економічних умов.

Освіта та наукова діяльність

Отримавши середню освіту, Єрмолович ив до Білоруського державного університету, де навчався на історичному факультеті. Вже під час навчання він виявив інтерес до історії, культури та літератури Білорусі. Після закінчення університету в 1948 році, Єрмолович залишився працювати на кафедрі історії Білорусі.

Паралельно з викладацькою діяльністю Єрмолович займався науково-дослідною роботою. У 1956 році він захистив кандидатську дисертацію на тему "Повстання в Білорусі 1863-1864 рр.", а в 1971 році – докторську дисертацію на тему "Національно-визвольний рух у Західній Білорусі в 1920-1930-ті роки".

Публіцистична та літературознавча діяльність

Микола Іванович також був відомим публіцистом, критиком і літературознавцем. Незадоволений офіційною історіографією, що висвітлювала історію Білорусі з марксистсько-ленінських позицій, він прагнув відновити історичну правду. У своїх численних публікаціях Єрмолович виступав проти фальсифікації історії, нав'язування штучних ідеологічних схем і підходів.

Під псевдонімами Сымон Беларус, Я. Мікалаеў, Мікола Наваселец, М. Ярмолаў, Єрмолович видавав непідцензурні тексти, в яких критично аналізував радянський режим, його економічну політику та ідеологічні засади.

Заборони та переслідування

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Публіцистична та літературознавча діяльність Єрмоловича не була схвалена радянською владою. Його праці заборонялися, а сам він неодноразово зазнавав переслідувань і утисків. У 1972 році Єрмолович був звільнений з Білоруського державного університету, в 1980 році його ув'язнили за звинуваченням в антирадянській пропаганді, а в 1985 році його позбавили можливості працювати в білоруських наукових установах.

Останні роки життя

Незважаючи на переслідування, Єрмолович продовжував займатися науковою та літературною діяльністю. Він публікував свої роботи в емігрантських журналах і нацистському друку, де порушував теми білоруської незалежності, національного відродження.

У 1990 році, після розпаду Радянського Союзу, Микола Іванович був реабілітований і відновлений на посаді в Білоруському державному університеті. Він активно виступав за незалежність Білорусі, брав участь у громадському та політичному житті країни. 5 березня 2000 року Микола Іванович Єрмолович помер у Молодечно і був похований на місцевому цвинтарі.

Микола Іванович Єрмолович був видатним білоруським істориком, літературознавцем, публіцистом та громадським діячем. Його праці з історії Білорусі, його критичні виступи та боротьба за незалежність країни зробили значний внесок у розвиток національної самосвідомості білорусів.

FAQ

  1. Коли народився Микола Іванович Єрмолович? – 29 квітня 1921 року
  2. У яких галузях працював Микола Іванович Єрмолович? – Історія, літературознавство, публіцистика
  3. За що Микола Іванович Єрмолович піддавався переслідуванням? – За антирадянську пропаганду
  4. Коли Микола Іванович Єрмолович був реабілітований? – У 1990 році
  5. Де був похований Микола Іванович Єрмолович? – На цвинтарі в Молодечно

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 05 12 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".