Як правильно підібрати доменне ім’я
Вибір доменного імені – важливий етап під час запуску будь-якого комерційного сайту. Ім’я порталу впливає на його впізнаваність та популярність серед користувачів.
Щоб купити домен, потрібно звернутися до спеціалізованої компанії. Подібних фірм працює чимало. Нижче поговоримо про вибір домену детальніше.
Базова інформація
Спочатку перевірте національну доменну зону, прив’язану до того регіону, в якому знаходяться покупці. Географічна прив’язка має значення просування у пошукових системах. В Яндекс Вебмайстрі та Google Webmaster Tools можна вказати регіон для будь-якого домену. Але сам Google у своїх рекомендаціях говорить про те, що краще реєструвати домен у зоні тієї країни, в якій живе більшість користувачів сайту.
Наприклад, ваш магазин здійснює доставку по всій Україні, значить, найкращий варіант для вас – доменна зона .ua. Працюєте на Велику Британію – .uk (United Kingdom) і т.д.
Якщо ви робите сайт тільки для мешканців Києва, то краще вибрати .kiev. За інших рівних умов для киян сайт cats.kiev.ua буде вищим у пошуку, ніж cats.ua.
Наступні за пріоритетністю – це доменні зони другого рівня. com.ua, .biz.ua і т.д. Якщо ім’я зайняте, перевірте його в тематичній доменній зоні, наприклад, .biz, .net і т.д.
Сайт може бути успішним і мати хороші позиції в пошукових системах, перебуваючи в будь-якій доменній зоні, але неоптимальний вибір доменної зони:
Значно збільшить просування сайту в пошукових системах. Наприклад, якщо ви торгуєте в Росії, а вибрали загальнотематичний домен, то пошуковим системам буде важче зрозуміти вашу географічну спрямованість.
Відлякає покупців. Користувачі частіше довіряють сайтам, які знаходяться у їхній доменній зоні. Так українці більше довіряють сайтам у доменних зонах .com.ua та .ua, а жителі Польщі – сайтам у доменній зоні .pl.
Комерційні міжнародні ресурси
Міжнародні сайти варто реєструвати у тематичних доменних зонах першого рівня. Географічні доменні зони у разі не підходять.
Що стосується інформаційних ресурсів вибір домену немає настільки важливого значення, т.к. пошукові системи та користувачі орієнтуються більше на мову сайту.
Іноді найчастіше в розважальній некомерційній тематиці можна застосовувати омонімічні домени. Наприклад, у вас поєднання доменного імені та доменної зони створює якийсь додатковий, не очевидний заздалегідь сенс, зрозумілий вашій цільовій аудиторії.
Можна використовувати наступні варіанти:
- .NET (problem.net);
- .ME (lookat.me);
- .AM (whoi.am) і т.д.
Виявіть максимум креативності, і домен стане потужним інструментом для просування вашого сайту.
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень