https://reporter.zp.ua

Яблонський Вільгельм Мар’янович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Яблонський Вільгельм Мар'янович: Життєпис та творчість

Біографія

Вільгельм Мар'янович Яблонський народився 20 квітня 1889 року в місті Чечельник Вінницької губернії. У юному віці розпочав музичну освіту в класі труби військового оркестру. З 1906 по 1912 рік навчався в Петербурзькій консерваторії у класах професорів Олексія Вюртцера та Олександра Вальтя.

Трубач

Як виконавець, Яблонський вирізнявся віртуозним володінням трубою, рідкісним для того часу звучанням та надзвичайною музичністю. Його талант як трубача проявився в концертах як соліста, так і в складі оркестрів, зокрема, оркестру Опери С. Зіміна у Москві та Київського симфонічного оркестру.

Педагог

У 1913 році Яблонський розпочав педагогічну діяльність в Київській консерваторії. За роки його роботи він виховав цілу плеяду видатних трубачів, серед яких: Олександр Бурмистренко, Ігор Карпенко, Геннадій Костенко та багато інших. Яблонський створив фундаментальну методику викладання гри на трубі, яка стала основою сучасної української школи трубачів.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Громадський діяч

Окрім творчої та педагогічної діяльності, Яблонський активно брав участь у громадському житті. Він був членом журі численних міжнародних та республіканських конкурсів, а також головою секції духових інструментів Спілки композиторів України. За заслуги в розвитку української музичної культури Яблонському було присвоєно звання Заслуженого діяча мистецтв УРСР (1969).

Увічнення пам'яті

Вільгельм Мар'янович Яблонський помер 14 квітня 1977 року в Києві. Його ім'я увічнено в назві українського Національного конкурсу юних трубачів, який проводиться в Києві. Також у місті Рівне йому встановлено бронзовий пам'ятник.

Вільгельм Мар'янович Яблонський був видатним українським трубачем, педагогом і громадським діячем. Його внесок у розвиток української музичної культури є неоціненним. Методика викладання Яблонського та його видатні учні продовжують зберігати та розвивати високі традиції української школи трубачів.

Запитання, що часто задаються

  1. Які особливості гри на трубі характеризували Вільгельма Яблонського?
  2. Де і в якому році народився Вільгельм Яблонський?
  3. У яких навчальних закладах здобував освіту Яблонський?
  4. Яке звання було присвоєно Яблонському за заслуги в розвитку української музики?
  5. Як увічнено пам'ять про Яблонського?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 17 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".