https://reporter.zp.ua

Войцех Ястшембець

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Раннє життя і освіта

Войцех Ястшембець народився близько 1362 року в Лубніце, Польща, в сім'ї бідного шляхтича Дзерслава. Навколо 1384 року він закінчив Краківську духовну семінарію та прийняв священство.

Початок кар'єри

У 1398 році Ястшембець почав працювати при дворі короля Владислава Ягайла. Згодом він став канцлером королеви Ядвіги. У 1399 році хрестив їх доньку Єлизавету від імені папи Боніфація IX.

Кар'єра єпископа

26 квітня 1399 року Ястшембець став єпископом позанським. 9 серпня 1412 року він був призначений єпископом краківським. У 1423 році він став архієпископом гнезненським, примасом Польщі та Литви.

Політична діяльність

Ястшембець брав активну участь у політичних справах. Він був одним із підписантів Віленсько-радомської (1401) та Городельської уній (1413). У 1404 і 1408 роках він виступав посередником у конфліктах з Тевтонським орденом.

Здобутки

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Ястшембець заснував місто Ястшомб у Мазовії в 1422 році. Він також спорудив замок і церкву в Ритв'янах. У 1421 році він надав резиденцію паулінам в Лубніце. 25 липня 1434 року він коронував Владислава III Варненчика на короля Польщі у Вавельському соборі.

Смерть і спадщина

Войцех Ястшембець помер 2 вересня 1436 року. Він був похований у монастирській церкві святих Петра і Павла в Бешові, Польща. Ястшембець був впливовою фігурою в історії Польщі, відомим як своїми церковними, так і політичними досягненнями.

Войцех Ястшембець був видатною постаттю в польській історії, який служив архієпископом Гнезненським, примасом Польщі та Литви, а також канцлером коронним. Він відіграв ключову роль у політичному та релігійному розвитку Польщі.

Запитання, що часто задаються

  1. Коли народився Войцех Ястшембець?
  2. Які посади він обіймав при дворі короля Владислава Ягайла?
  3. Які собори будував Ястшембець?
  4. У яких уніях він брав участь?
  5. Де похований Ястшембець?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 06 12 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".