https://reporter.zp.ua

Військово-морські сили Української Народної Республіки та Української Держави

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Історія

Військово-морські сили Української Народної Республіки (УНР) та Української Держави (УД) виникли в результаті національної революції 1917 року та проіснували недовгий період української незалежності.

Після проголошення УНР 23 червня 1917 року створення військово-морських сил стало нагальною потребою для захисту українських морських кордонів. У серпні 1917 року був утворений Генеральний секретаріат морських справ УНР, який став основою для майбутніх військово-морських сил. До його складу увійшли військові моряки, які перейшли з колишнього Чорноморського флоту Російської імперії.

Восени 1917 року УНР уклала угоду з Центральними державами (Німеччиною та Австро-Угорщиною), що дозволило українському флоту діяти на Чорному морі. В листопаді 1917 року був сформований штаб українського флоту в Севастополі. До його складу увійшли кілька кораблів колишнього Чорноморського флоту, зокрема броненосці "Георгій Побідоносець" і "Імператор Олександр III", крейсери "Очаків" і "Кагул", есмінці "Сторожовий" і "Занте".

З проголошенням Української Держави на чолі з гетьманом Павлом Скоропадським у квітні 1918 року військово-морські сили УНР були реформовані та отримали назву "Український Державний Флот". В цей час флот мав близько 10 тисяч матросів і офіцерів.

Структура флоту

Український Державний Флот складався з кількох підрозділів:

  • Бойовий флот: броненосці, крейсери, есмінці, підводні човни
  • Допоміжний флот: тральщики, мінні загороджувачі, кораблі постачання
  • Морська авіація: літаючі човни і гідроплани
  • Морська піхота: десантні війська для підтримки сухопутних операцій

Під час свого існування український флот перебував під командуванням таких видатних морських офіцерів, як Михайло Остроградський, Сергій Глібов, Андрій Покровський.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Бойові дії

Український Державний Флот не брав участі у великих бойових діях. Основна його діяльність полягала в охороні українських берегів та Дунайського гирла. В жовтні 1918 року есмінці флоту разом з австро-угорськими кораблями брали участь в антибільшовицькій десантній операції в Одесі.

Розпад флоту

З початком Гетьманщини в листопаді 1918 року більша частина українського флоту була затоплена його екіпажами в Севастопольській бухті, щоб не потрапити в руки до військ Директорії УНР. Частина кораблів перейшла під контроль білогвардійських військ генерала Денікіна, а потім — більшовицького уряду.

Пам'ять про флот

Військово-морські сили Української Народної Республіки та Української Держави відіграли важливу роль в історії української незалежності. Пам'ять про флот зберігається в музеях історії флоту в Києві та Севастополі, а також в пам'ятниках та меморіалах морякам-українцям.

Військово-морські сили Української Народної Республіки та Української Держави являли собою першу спробу створення національного українського флоту. Незважаючи на короткий період існування, флот відіграв важливу роль в захисті морських кордонів України та підтримці її незалежності.

Часті запитання

  1. Коли були створені військово-морські сили УНР?
  2. Яким було командування українського флоту?
  3. Які кораблі входили до складу флоту?
  4. Яку роль відіграв флот в українській історії?
  5. Що сталося з українським флотом після розпаду гетьманату?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 01 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".