https://reporter.zp.ua

Віденський хор хлопчиків

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Віденський хор хлопчиків – легенда музичного світу

Історія хору

Віденський хор хлопчиків – один з найвідоміших і найстаріших хорових колективів світу. Його історія сягає 1498 року, коли імператор Максиміліан I Габсбург заснував його при Імператорській каплиці у Відні. За свою довгу історію хор виконував перед численними папськими, королівськими та іншими відомими особистостями. З 1924 року хор перебуває під патронатом австрійської держави.

Склад хору

Хор складається з чотирьох окремих хорів по приблизно 25 хлопчиків у кожному, віком від 9 до 14 років. Кожен хор носить назву одного з сезонів року: "весняний", "літній", "осінній" та "зимовий". Хлопчики проходять суворий відбір та підготовку, перш ніж потрапити до хору.

Репертуар

Репертуар Віденського хору хлопчиків включає широкий спектр музичних стилів, від середньовічних церковних пісень до сучасних творів. Найбільш відомими їхніми виступами є традиційні австрійські народні пісні, твори Йоганна Себастьяна Баха, Вольфганга Амадея Моцарта та інших класичних композиторів.

Виступи

Хор проводить численні концерти у Відні та по всій Австрії, а також регулярно здійснює міжнародні турне. Вони виступали перед багатьма відомими аудиторіями, включаючи Папу Римського, королівські сім'ї та в престижних концертних залах, таких як Карнегі-хол у Нью-Йорку та Вінер Концертхаус у Відні.

Нагороди та визнання

За свою довгу історію Віденський хор хлопчиків отримав численні нагороди та визнання. Вони були удостоєні Премії Греммі та численних міжнародних музичних нагород. Їх також зараховують до Світової спадщини ЮНЕСКО з 2003 року завдяки їхньому внеску в культурну спадщину людства.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

За лаштунками

За блискучими виступами хору стоїть велика робота та відданість. Хлопчики живуть у школі-інтернаті у Відні, де вони отримують академічну освіту поряд з репетиціями та виступами. Живучи разом, хлопчики розвивають міцні дружні стосунки, які зберігаються на все життя.

Вплив хору

Віденський хор хлопчиків мав значний вплив на музичну культуру Австрії та світу. Їхні виступи стали джерелом натхнення для багатьох поколінь музикантів і глядачів. Хор також допоміг виховати та підготувати багатьох відомих оперних співаків та диригентів.

Релігійне значення

Незважаючи на світський характер виступів, хор відіграє важливу релігійну роль. Вони регулярно виконують Меси та інші релігійні твори у Віденській каплиці. Багато хлопчиків, які пройшли через хор, згодом пішли до духовних шкіл та стали священиками.

Соціальна відповідальність

Хор активно бере участь у соціальній відповідальності. Вони регулярно проводять благодійні концерти та підтримують різні добродійні організації. Хор також виступає за мир і порозуміння у світі.

Віденський хор хлопчиків – це більше, ніж просто музичний колектив. Це унікальне поєднання музичної майстерності, культурної спадщини та соціальної відповідальності. Хор продовжує зачаровувати і надихати слухачів по всьому світу своїми видатними виступами та багатовіковими традиціями.

Часті запитання

 1. Скільки років хлопчикам у Віденському хорі хлопчиків?

  • Від 9 до 14 років
 2. З якого року заснований хор?

  • 1498 рік
 3. Скільки хорів у складі Віденського хору хлопчиків?

  • Чотири
 4. Які твори включають у свій репертуар хлопчики?

  • Від середньовічних пісень до сучасних творів, включаючи твори Баха та Моцарта
 5. Хто є патроном хору?

  • Австрійська держава

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 18 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".