https://reporter.zp.ua

В ЯКИЙ СТРОК ПРАЦІВНИК МАЄ ПОВЕРНУТИ ЗАЛИШОК НЕВИКОРИСТАНОГО АВАНСУ НА ВІДРЯДЖЕННЯ

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Роботодавці та працівники часто стикаються з ситуацією, коли потрібно повернути залишок не використаного авансу на одяг відпрацьованому строку. Законодавство України містить певні вимоги, які визначають обов’язок працівника повернути невикористаний аванс. В даній статті ми розглянемо, в якому строку працівник має повернути залишок авансу на відрахування.

Законодавство України щодо повернення авансу

Згідно з Кодексом законів про працю України, стаття 112, роботодавець повинен надавати аванс працівникам для покриття витрат на одяг, взуття та інші предмети спеціального одягу, необхідні для виконання їхніх трудових обов’язків. Відраховування на спецодяг здійснюється у встановленому розмірі та відповідно до умов договору про працю.

Після закінчення строку дії спецодягу, працівник, згідно зі статтею 114 Кодексу про працю України, зобов’язаний повернути роботодавцю усю вартість не використаного авансу. Тому працівник повинен здати весь спецодяг роботодавцю, який нараховується йому за аванс.

Строк повернення залишку авансу

Законодавство України не конкретизує точний строк, протягом якого працівник має повернути залишок невикористаного авансу на відрахування. Однак, цей термін повинен бути обумовлений договором про працю або внутрішнім положенням компанії.

Зазвичай, працівнику дається короткий строк, наприклад, 5 робочих днів, на повернення спецодягу та залишку авансу. Такий строк не дозволяє працівникам затримуватися з поверненням невикористаного авансу та забезпечує швидке повернення коштів роботодавцю.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Обов’язок повернення авансу залежно від подій

Залежно від обставин іноді можуть виникати ситуації, коли працівник не може повернути невикористаний аванс у встановлений строк. Наприклад, у разі хвороби або довготривалої відсутності. В такому випадку, працівник повинен забезпечити письмове повідомлення роботодавця з причиною затримки і запропонувати альтернативний строк для повернення авансу.

Санкції у разі невиконання обов’язку повернення авансу

Якщо працівник не здатиме вчасно повернути невикористаний аванс або затримуватиме його надто довго, роботодавець має право застосувати санкції. Зазвичай, такими санкціями можуть бути штрафні санкції, утримання з заробітної плати, або навіть звільнення з роботи у випадку систематичного порушення обов’язку повернення авансу.

Висновок

Строк повернення залишку не використаного авансу на відрахування має бути обумовлений договором про працю або внутрішнім положенням компанії. Проте, зазвичай працівнику дається короткий строк, наприклад, 5 робочих днів, на повернення невикористаного авансу. В разі невиконання обов’язку повернення авансу у встановлений строк, роботодавець має право застосувати санкції.

Поширені запитання

  1. Які санкції може застосувати роботодавець у разі невиконання обов’язку повернення авансу?
  2. Які причини можуть затримати повернення невикористаного авансу?
  3. Чи може роботодавець утримувати кошти з заробітної плати, якщо працівник не повернув аванс?
  4. Чи є обов’язок повернення авансу виплатою?
  5. Чи може працівник запропонувати альтернативний строк для повернення авансу?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 19 01 2024. Поданий під Відповідь. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".