https://reporter.zp.ua

Тучин

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Тучин: Історія, Культура та Сучасність

Загальна інформація

Тучин (англ. Tuchyn, пол. Tuczyn) — мальовниче село, розташоване в Україні, в Гощанській селищній громаді Рівненського району Рівненської області. Кількість населення становить 2570 осіб. У 1940-1959 роках Тучин був адміністративним центром однойменного району.

Історична довідка

Давні часи

Перші згадки про Тучин датуються початком XV століття. Назва села походить від польського слова “tucz”, що означає “товстий” або “плодючий”. Існує версія, що це пов’язано із родючими землями, які оточують поселення.

Доба Середньовіччя

У XV-XVI століттях Тучин належав князям Острозьким. Тут було збудовано укріплений замок, який відігравав важливу роль у боротьбі проти татарських набігів. У цей період село переживало економічний розквіт, ставши центром ремесел і торгівлі.

У складі Великого князівства Литовського

У XVI-XVIII століттях Тучин входив до складу Великого князівства Литовського. У 1507 році селу було надано Магдебурзьке право. У XVII столітті Тучин перебував у власності князів Сангушків, які сприяли розвитку культури та освіти.

Під владою Російської імперії

Після третього поділу Речі Посполитої у 1795 році Тучин увійшов до складу Російської імперії. Став повітовим центром у складі Волинської губернії. У XIX столітті в селі були побудовані православний собор і костел, що стали визначними архітектурними пам’ятками.

XX століття

У XX столітті Тучин зазнав значних змін. У період Української Народної Республіки (1917-1921) село входило до складу ЗУНР. Після окупації Західної України Польщею, Тучин став адміністративним центром повіту. У 1939 році Тучин був приєднаний до УРСР. Під час Другої світової війни село було окуповане нацистською Німеччиною.

Архітектурні та історичні пам’ятки

Тучин багатий на архітектурні та історичні пам’ятки:

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

* Тучинський замок (XVI ст.) – залишки оборонної фортеці, що була головною цитаделлю князів Острозьких.
* Свято-Воскресенський собор (XIX ст.) – православний храм у стилі класицизму, що вражає своєю монументальністю і витонченістю.
* Костел Святого Антонія (XIX ст.) – католицький храм у стилі пізнього бароко, що вирізняється пишним декором і величними колонами.
* Палац Сангушків (XVII ст.) – колишня резиденція князів Сангушків, яка збереглася до наших днів і є одним із найкращих зразків ренесансної архітектури в Україні.
* Каплиця-усипальниця Сангушків (XVI ст.) – унікальна архітектурна споруда в стилі готики, що є однією з найцінніших пам’яток Тучина.

Сучасність

Сьогодні Тучин є процвітаючим селом із розвиненою інфраструктурою. Тут працюють аграрні підприємства, школи, лікарня, бібліотека та інші соціальні установи. У селі діють церкви різних конфесій. Тучин відомий своїми культурними заходами, фестивалями та традиційними святами.

Туризм та відпочинок

Тучин має потенціал як туристичний центр. Село приваблює туристів своєю історичною спадщиною, архітектурними пам’ятками та мальовничою природою. Тут є готелі для розміщення гостей і ресторани з традиційною українською кухнею. У селі та його околицях є кілька місць для купання та риболовлі.

Тучин – це село з багатовіковою історією, унікальною культурою та сучасним розвитком. Історичні пам’ятки, розмаїття архітектури та затишна атмосфера приваблюють туристів з усієї країни. Тучин займає особливе місце в культурному та історичному ландшафті України.

Часто задавані питання

1. Де знаходиться Тучин?
– У Гощанській селищній громаді Рівненського району Рівненської області.
2. Яке населення Тучина?
– 2570 осіб.
3. Які найважливіші історичні пам’ятки Тучина?
– Тучинський замок, Свято-Воскресенський собор, Костел Святого Антонія, Палац Сангушків, Каплиця-усипальниця Сангушків.
4. Які туристичні можливості пропонує Тучин?
– Оглядові екскурсії, відвідування історичних пам’яток, пішохідні прогулянки, купання, риболовля.
5. Як дістатися до Тучина?
– Автомобілем по автодорозі Київ-Чоп, громадським транспортом з Рівного або Гощі.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 24 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".