https://reporter.zp.ua

Свидовець (струмок)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Загальні відомості

Свидовець — струмок у Українських Карпатах, який розташований у Рахівському районі Закарпатської області. Він є правим допливом річки Чорна Тиса, яка, своєю чергою, належить до басейну Дунаю.

Географічне розташування

Свидовець бере свій початок на висоті близько 1200 м над рівнем моря у однойменному гірському масиві. Тече спочатку на північний схід, а потім різко повертає на захід, утворюючи мальовничу долину. Довжина струмка становить близько 12 км, а площа водозбірного басейну — приблизно 54 км².

Гідрологічний режим

Характерною особливістю Свидовця є його залежність від атмосферних опадів. Весною, під час інтенсивного танення снігу, потік води у струмку різко зростає. Влітку рівень води значно знижується, але може збільшуватися під час сильних дощів. Взимку Свидовець часто замерзає, утворюючи крижану кірку.

Флора і фауна

Вздовж берегів Свидовця ростуть різноманітні лісові види дерев, серед яких переважають буки, ялини, ялиці та смереки. У нижній течії також зустрічаються граби, клени та осики. Прибережна зона рясніє трав'янистою і чагарниковою рослинністю, зокрема, зустрічаються чорниці, брусниці, лохина, шипшина та інші.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Тваринний світ Свидовця багатий і різноманітний. У струмку водиться форель, хариус та інші види риб. У лісах мешкають олені, сарни, ведмеді, дикі кабани, лисиці та інші тварини.

Туристичне значення

Долина Свидовця славиться своєю живописністю і є популярним туристичним маршрутом. Через неї прокладено кілька стежок, які ведуть до мальовничих гірських озер, водоспадів та інших природних пам'яток.

Екологічний стан

Екологічний стан Свидовця загалом задовільний. Однак, як і в багатьох інших гірських річок, спостерігається забруднення стічними водами з навколишніх сіл та селищ. Крім того, надмірний випас худоби на берегах призводить до ерозії ґрунту та погіршення якості води у струмку.

Свидовець — мальовничий струмок, який відіграє важливу роль у екосистемі Українських Карпат. Його чисті води, різноманітна флора і фауна є цінними природними ресурсами, які потребують дбайливого ставлення та охорони.

Часто задавані питання

  1. Яка довжина струмка Свидовець?
  2. Якому басейну належить Свидовець?
  3. Які види риб мешкають у Свидовці?
  4. Чи є Свидовець популярним туристичним маршрутом?
  5. Які фактори впливають на екологічний стан Свидовця?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 15 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".