https://reporter.zp.ua

Судзунамі (1943) – довідка

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Судзунамі (Suzunami, яп. 涼波) — ескадрений міноносець Імперського флоту Японії, який взяв участь у Другій Світовій війні

Ескадрений міноносець Судзунамі був одним з одинадцяти кораблів типу Югумо, побудованих для Імператорського флоту Японії в кінці 1930-х років та на початку 1940-х років. Есмінці цього типу були багатоцільовими бойовими кораблями, здатними виконувати широкий спектр завдань, включаючи протиповітряну оборону, протичовнову боротьбу та напади на ворожі надводні сили. Кораблі типу Югумо активно брали участь у бойових операціях на Тихому океані та відігравали важливу роль у багатьох ключових битвах війни.

Ранні бойові дії

Судзунамі був закладений 6 червня 1940 року на верфі Uraga Dock Company в Йокогамі. Він був спущений на воду 18 лютого 1941 року і введений в експлуатацію 20 липня 1942 року. Першим командиром корабля був капітан 2-го рангу Сабуро Такігава.

Після введення в експлуатацію Судзунамі був призначений у 30-ту ескадру есмінців, яка входила до складу 11-го флоту. У вересні 1942 року корабель взяв участь в битві за Соломонові острови, де він брав участь у супроводженні конвоїв та рейдах на ворожі позиції. У листопаді 1942 року Судзунамі був переведений до 2-ї ескадри есмінців, яка входила до складу 2-го флоту. У наступні місяці корабель брав участь у багатьох важливих бойових операціях, включаючи битву за Гуадалканал та битву за Філіппіни.

Останній бій

У червні 1944 року Судзунамі був призначений у 7-му флоті, яка брала участь у битві за Маріанські острови. У ході битви корабель був атакований американськими палубними літаками і отримав серйозні пошкодження. 20 червня 1944 року Судзунамі був добитий американськими есмінцями та потонув у Філіппінському морі. Загинуло 239 членів екіпажу, включаючи командира корабля, капітана 2-го рангу Масахіро Дайгодо.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Проектування та характеристики

Ескадрений міноносець Судзунамі мав водотоннажність 2 500 тонн, довжину 118,5 м, та швидкість до 35 вузлів. Корабель був озброєний шістьма 127-мм гарматами, трьома двотрубними 25-мм зенітними автоматами, чотирма 533-мм торпедними апаратами та двома бомбоскидачами. Також корабель міг нести до 24 глибинних бомб.

Висновок

Ескадрений міноносець Судзунамі був одним з найактивніших есмінців Імператорського флоту Японії під час Другої Світової війни. Корабель взяв участь у багатьох ключових битвах війни та відіграв важливу роль в успіхах японського флоту. Однак у кінцевому підсумку Судзунамі був потоплений американськими силами в червні 1944 року, ставши одним з багатьох японських кораблів, які були втрачені в ході війни на Тихому океані.

Часто задавані питання

1. Коли був закладений і спущений на воду Судзунамі?

Судзунамі був закладений 6 червня 1940 року і спущений на воду 18 лютого 1941 року.

2. Коли Судзунамі був введений в експлуатацію та хто був його першим командиром?

Судзунамі був введений в експлуатацію 20 липня 1942 року, а його першим командиром був капітан 2-го рангу Сабуро Такігава.

3. В яких ескадрах служив Судзунамі під час Другої Світової війни?

Судзунамі служив у 30-й, 2-й та 7-й ескадрах есмінців Імператорського флоту Японії.

4. У яких ключових битвах взяв участь Судзунамі?

Судзунамі взяв участь у битві за Соломонові острови, битві за Гуадалканал, битві за Філіппіни та битві за Маріанські острови.

5. Коли і як Судзунамі був потоплений?

Судзунамі був потоплений 20 червня 1944 року американськими есмінцями в Філіппінському морі.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 21 12 2023. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".