https://reporter.zp.ua

Solanum villosum

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Solanum villosum – Паслін волохатий

Опис

, відомий також як паслін волохатий, є видом рослин з родини Пасльонові (Solanaceae). Латинська назва villosum означає "волохатий", що пояснюється густим опушенням на всіх частинах рослини.

Поширення і середовище

Solanum villosum є багаторічною трав'янистою рослиною, що походить з тропічних і помірних регіонів Північної та Південної Америки. Вона поширена від Мексики до Колумбії, а також на північному сході Бразилії. Паслін волохатий росте на луках, узліссях і порушених місцях.

Морфологія

Листя: Листки пасліну волохатого прості, чергові, овально-ланцетної або яйцевидної форми. Їх довжина становить від 5 до 15 см, а ширина – від 2 до 7 см. Листки мають хвилясті краї і густе опушення з обох боків.

Стебла: Стебла прямостоячі, гіллясті і покриті густими волосками. Висота рослини може сягати 1-2 метрів.

Квіти: Квітки Solanum villosum зірчасті, білі або фіолетові з жовтим центром. Діаметр квіток становить від 2 до 5 см. Квітки мають п'ять пелюсток і розташовані в зонтикоподібних суцвіттях по 4-8 квіток.

Плоди: Плоди пасліну волохатого є ягодами, які спочатку зелені, але стають чорними при дозріванні. Вони кулясті або еліпсоїдні, мають діаметр близько 1 см. Плоди містять численне дрібне насіння.

Отруйність

Усі частини Solanum villosum, включаючи листя, стебла, квіти і плоди, містять отруйні алкалоїди, зокрема соланін. Вживання будь-якої частини рослини може призвести до отруєння, яке проявляється діареєю, блювотою, болем у животі, тахікардією та іншими симптомами.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Кулінарне застосування

Незважаючи на свою отруйність, паслін волохатий іноді використовується в кулінарії після ретельної обробки. Листя і молоді пагони варять і вживають як зелень у салатах або супах. Плоди можна висушити і розмолоти в порошок, який додають в приправи. Однак важливо пам'ятати, що вживання Solanum villosum має бути вкрай обмеженим через його токсичність.

Медичне застосування

У традиційній медицині Solanum villosum використовували для лікування різних недуг, таких як ревматизм, запалення та біль. Однак наукові докази його лікарських властивостей обмежені.

Екологічне значення

Паслін волохатий відіграє важливу роль в екосистемах. Він є джерелом їжі для птахів, а його листя і стебла є місцем проживання для комах. Крім того, рослина допомагає покращити структуру ґрунту і запобігти ерозії.

Solanum villosum – це багаторічна трав'яниста рослина, яка широко поширена в Північній і Південній Америці. Незважаючи на свою отруйність, рослина має кулінарне і потенційне медичне застосування, а також відіграє важливу роль в екосистемах.

Часто задавані запитання:

 1. Що таке Solanum villosum?
  Solanum villosum – це вид рослин родини Пасльонові, відомий як паслін волохатий.
 2. Яке середовище проживання Solanum villosum?
  Рослина росте на луках, узліссях і порушених місцях в тропічних і помірних регіонах.
 3. Чи всі частини Solanum villosum отруйні?
  Так, усі частини рослини містять отруйні алкалоїди.
 4. Чи використовується Solanum villosum в кулінарії?
  Так, листя і молоді пагони іноді вживають після ретельної обробки, а плоди можуть використовуватися в приправах.
 5. Яке екологічне значення Solanum villosum?
  Рослина є джерелом їжі для птахів, його листя і стебла є місцем проживання для комах, а також воно покращує структуру ґрунту і запобігає ерозії.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 21 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".