https://reporter.zp.ua

Синдром Капгра

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Синдром Капгра: коли близькі стають чужими

Синдром Капгра, також відомий як синдром помилкового впізнавання, є рідкісним психічним розладом, за якого людина переконана, що близькі члени її родини з вигляду ідентичні, але не ті, ким вони насправді є. Часто зустрічається синдром «негативного двійника», коли людину вірить, що її рідну людину (або домашню тварину) було замінено ідентичним з вигляду самозванцем. Іншим варіантом є синдром «позитивного двійника», коли людина в незнайомих людях упізнає свої родичів чи близьких.

Причини синдрому Капгра

Точні причини синдрому Капгра невідомі, але вважається, що він викликаний порушенням роботи в головному мозку, що відповідають за розпізнавання облич і асоціації з ними емоцій. Цей розлад може бути викликаний різними факторами, включаючи травми головного мозку, інсульт, епілепсію, шизофренію, хворобу Альцгеймера та деменцію з тільцями Леві. Також відмічали, що синдром Капгра може бути викликаний і прийомом деяких ліків, таких як амфетаміни, кокаїн та ЛСД.

Симптоми синдрому Капгра

Люди з синдромом Капгра часто виявляють особливу прискіпливість до деталей зовнішності, шукають несумісні риси (наприклад, незначну невідповідність форми носа). Вони відмовляються від свідчень власних почуттів, підкреслюючи, що “нутро” їм говорить про інше, на відміну від того, що відображається їхнім чуттям. У найбільш виражених випадках хворий може стверджувати, що погані вчинки були здійснені не ним, а його двійником. Крім того, вони можуть відчувати тривогу, підозрілість, недовіру, а також впадати в депресію.

Діагностика синдрому Капгра

Діагноз синдрому Капгра ставиться на основі історії хвороби, психіатричного обстеження та фізичного огляду. Лікар може призначити додаткові обстеження, такі як МРТ або КТ головного мозку, щоб виключити інші можливі причини симптомів. При діагностиці слід в обов’язковому порядку відокремити синдром помилкової ідентифікації від розладів, пов’язаних зі зміною здатності до сприйняття реальності.

Лікування синдрому Капгра

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Лікування синдрому Капгра може включати психотерапію, медикаментозне лікування або їх комбінацію. Психотерапія, така як когнітивно-поведінкова терапія (КПТ), спрямована на виявлення та зміну хворобливих переконань та емоцій. Медикаментозне лікування може включати антипсихотики, стабілізатори настрою та протисудомні препарати.

Висновок

Синдром Капгра є рідкісним психічним розладом, який може мати серйозний вплив на життя людини та її близьких. Разом з тим сучасні методи лікування можуть допомогти впоратися з симптомами і відновити нормальне життя.

Часто задавані питання про синдром Капгра

  1. Що таке синдром Капгра?
  2. Синдром Капгра є рідкісним психічним розладом, за якого людина переконана, що близькі члени її родини з вигляду ідентичні, але не ті, ким вони насправді є.

  3. Що викликає синдром Капгра?
  4. Точні причини синдрому Капгра невідомі, але вважається, що він викликаний порушенням роботи головного мозку, що відповідають за розпізнавання облич і асоціації з ними емоцій.

  5. Які симптоми синдрому Капгра?
  6. Люди з синдромом Капгра часто виявляють особливу прискіпливість до деталей зовнішності, шукають несумісні риси (наприклад, незначну невідповідність форми носа). Вони відмовляються від свідчень власних почуттів, підкреслюючи, що “нутро” їм говорить про інше, на відміну від того, що відображається їхнім чуттям.

  7. Як діагностується синдром Капгра?
  8. Діагноз синдрому Капгра ставиться на основі історії хвороби, психіатричного обстеження та фізичного огляду. Лікар може призначити додаткові обстеження, такі як МРТ або КТ головного мозку, щоб виключити інші можливі причини симптомів.

  9. Як лікується синдром Капгра?
  10. Лікування синдрому Капгра може включати психотерапію, медикаментозне лікування або їх комбінацію. Психотерапія, така як когнітивно-поведінкова терапія (КПТ), спрямована на виявлення та зміну хворобливих переконань та емоцій. Медикаментозне лікування може включати антипсихотики, стабілізатори настрою та протисудомні препарати.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 30 12 2023. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".