https://reporter.zp.ua

Синагога (Білогірськ)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Синагога в Білогірську

Історичний огляд

Синагога в Білогірську є одним з небагатьох збережених єврейських культових споруд в Автономній Республіці Крим в Україні. Ймовірно, вона була побудована в XVIII столітті, під час правління Кримського ханства. За іншими даними, синагогу було зведено у XIX столітті.

Більшість єврейського населення Білогірська було знищено під час Голокосту. Поступово синагога занепала і використовувалася у радянський період як склад. Після розпаду Радянського Союзу будівлю повернули єврейській громаді, яка здійснила її часткову реставрацію.

Архітектурні особливості

Синагога в Білогірську є двоповерховою кам'яною будівлею. Нижній поверх використовувався як молитовний зал, а на верхньому розташовувалися навчальні кімнати та приміщення для жінок. Фасад синагоги прикрашений аркадами та різними декоративними елементами у східному стилі.

Молитовний зал має прямокутну форму і освітлюється природним світлом через великі вікна. У центрі залу розташована біма – піднята платформа, на якій читають Тору. Велика шафа для зберігання сувоїв Тори, яка називається арон кодеш, розміщується у східній стіні.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Релігійне значення

Синагога в Білогірську є історичною культовою спорудою, яка відіграє важливу роль у житті місцевої єврейської громади. Вона використовується як місце проведення богослужінь, релігійних церемоній та занять з вивчення єврейської традиції.

Туристичне значення

Крім свого релігійного значення, синагога в Білогірську є важливим туристичним об'єктом. Вона є одним з небагатьох збережених єврейських культових споруд у Криму і приваблює відвідувачів своєю історичною та архітектурною цінністю.

Поточний стан

У наш час синагога в Білогірську перебуває у занедбаному стані, потребуючи комплексної реставрації. Місцева єврейська громада у співпраці з урядом та міжнародними організаціями активно шукає фінансування для проведення необхідних ремонтних робіт.

Синагога в Білогірську є цінним архітектурним та історичним пам'ятником, який відіграє важливу роль у житті єврейської громади і приваблює відвідувачів як туристичний об'єкт. Незважаючи на потребу в реставрації, вона залишається свідченням багатого культурного спадку Білогірська.

Часто задаються питання

  1. Коли була побудована синагога в Білогірську?
  2. Які архітектурні особливості відрізняють синагогу?
  3. Як синагога використовувалася у радянський період?
  4. Яке релігійне значення має синагога сьогодні?
  5. Як можна допомогти у відновленні синагоги?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 18 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".