Симинівка
Редактор: Михайло МельникСиминівка – історичне село на Харківщині
Історична довідка
Симинівка – давнє село на Харківщині, яке вперше згадується у писемних джерелах у 1675 році. За даними перепису, що проводився у 1864 році, у селі проживало 1329 осіб, які належали до різних соціальних верств: селян-власників, селян-однодворців, державних селян та привілейованих станів.
Після скасування кріпацтва у 1861 році у Симинівці було створено сільську громаду, яка займалася розподілом земель, розв'язанням судових спорів та іншими питаннями місцевої влади. В кінці XIX – початку XX століття у селі діяло кілька промислових підприємств, у тому числі винокурний завод та паровий млин.
Під час Другої світової війни Симинівка зазнала значної шкоди. У 1942 році село було окуповано німецькими військами, які знищили багато будинків та інфраструктуру. Після звільнення у 1943 році жителі приступили до відновлення села.
Географічне розташування
Село Симинівка розташоване на північному сході Харківської області, у долині річки Хотімля. Відстань до районного центру, міста Вовчанська, становить 20 кілометрів, до обласного центру, міста Харкова, – 85 кілометрів.
Сучасний стан
Сьогодні Симинівка – невелике село, у якому проживає 331 особа за даними 2020 року. Основним заняттям населення є сільське господарство. У селі діють кілька фермерських господарств, що спеціалізуються на вирощуванні зернових культур та розведенні худоби.
Соціальна інфраструктура
У Симинівці є клуб, де відбуваються різноманітні культурно-масові заходи. У селі працює загальноосвітня школа, де навчаються діти з 1 по 9 класи. Для молодших дітей є дитячий садок.
Пам'ятки історії та культури
На території Симинівки збереглося кілька пам'яток історії та культури, у тому числі:
- Меморіал пам'яті загиблим у Другій світовій війні.
- Церква Успіння Пресвятої Богородиці, побудована у 1891 році.
Симинівка – невелике, але мальовниче село з багатою історією. Сьогодні це тихе та затишне місце, де жителі зберігають традиції та пам'ятають про своє минуле.
Запитання, що часто задаються
- Коли було засновано село Симинівка?
- 1675 рік.
- Де розташована Симинівка?
- На північному сході Харківської області, у долині річки Хотімля.
- Скільки жителів у Симинівці?
- 331 особа (дані 2020 року).
- Яка основна промисловість у селі?
- Сільське господарство.
- Які пам'ятки історії та культури є у Симинівці?
- Меморіал пам'яті загиблим у Другій світовій війні та Церква Успіння Пресвятої Богородиці.
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень