https://reporter.zp.ua

Салогор Микита Леонтійович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Микита Леонтійович Салогор

Початок життя та діяльність

Микита Леонтійович Салогор народився 15 серпня 1901 року в Костянтинівці Херсонської губернії (нині Миколаївська область). З ранніх років активно брав участь у революційному русі. У 1918 році вступив до лав Червоної армії, де заслужив повагу своїми військовими заслугами.

Політична кар'єра

Після Громадянської війни Салогор займався політичною діяльністю. У 1925 році став членом партії більшовиків. Поступово просувався кар'єрними сходами, обіймаючи посади у партійних органах Молдавської АРСР.

У 1942 році, у розпал Великої Вітчизняної війни, був призначений виконувачем обов'язків першого секретаря ЦК КП(б) Молдавії. Ця посада вимагала великої відповідальності та рішучості, адже в той час Молдова була окупована румунськими військами.

Під його керівництвом підпільні партійні організації Молдавії активно боролися проти окупантів, організовуючи диверсії та партизанські загони. Завдяки мужній боротьбі молдавського народу та звільненню республіки у 1944 році Салогор був призначений першим секретарем ЦК КП(б) Молдавії.

Діяльність на посту першого секретаря

На цій посаді Салогор доклав значних зусиль для відновлення економіки республіки після війни та поліпшення життя населення. Під його керівництвом було розроблено п'ятирічний план відбудови, який передбачав розвиток промисловості, сільського господарства та соціальної сфери.

Салогор також активно працював над розвитком молдавської національної культури. За його ініціативи було відкрито Молдавський державний університет, Національний театр та ряд інших культурних закладів. За його підтримки створювалися молдавські література, музика та мистецтво.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Вихід на пенсію та смерть

У 1946 році Салогор був звільнений з посади першого секретаря ЦК КП(б) Молдавії. Після цього обіймав різні посади в республіканських і союзних органах влади. У 1962 році вийшов на пенсію.

24 червня 1982 року Микита Леонтійович Салогор помер у Кишиневі. Він похований у центральному парку культури та відпочинку міста.

Пам'ять

Ім'я Салогора носять вулиці, школи та інші об'єкти в Молдові та Україні. Встановлено пам'ятники та меморіальні дошки на його честь. Його внесок у розвиток Молдови та боротьбу з нацизмом високо цінується.

Микита Леонтійович Салогор був видатним партійним і державним діячем, який присвятив своє життя служінню народу. Він відіграв ключову роль у боротьбі проти фашизму та відбудові Молдови після війни. Його ім'я назавжди вписане в історію нашої країни.

Часті запитання

 1. Коли народився Микита Леонтійович Салогор?

  15 серпня 1901 року

 2. Яку посаду обіймав Салогор під час Великої Вітчизняної війни?

  Виконувач обов'язків першого секретаря ЦК КП(б) Молдавії

 3. Що сталося з Молдовою під час війни?

  Була окупована румунськими військами

 4. Який план було розроблено під керівництвом Салогора після війни?

  П'ятирічний план відбудови

 5. Де похований Микита Леонтійович Салогор?

  У центральному парку культури та відпочинку Кишинева

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 19 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".