https://reporter.zp.ua

Шокша (народ)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Шокша – етнічна група ерзян

Загальні відомості

Шокша – етнічна група, що належить до складу ерзянського народу. Історично вони проживають у верхів'ях річок Мокша та Сура в Республіці Мордовія в Російській Федерації. Шокша відомі своєю самобутньою культурою, мовою та традиційним способом життя.

Мова

Мовою шокша є шокшінський діалект ерзянської мови, який належить до фіно-волзької підгрупи уральської мовної родини. Цей діалект має ряд особливостей, які відрізняють його від інших ерзянських діалектів. До них відносяться:

  • Вимова закінчень іменників в однині на "-е" замість "-о".
  • Збереження давньої форми минулого часу дієслів на "-на".
  • Наявність специфічних лексичних одиниць та граматичних конструкцій.

Культура

Традиційна культура шокша має тісний зв'язок із природою та полюванням. Вони займаються збиранням меду, випасом бджіл та обробкою деревини. У їхньому фольклорі переважають сказання про богатирів та перекази про походження народу.

Одяг шокша відрізняється яскравими кольорами та геометричними орнаментами. Жінки носять лляні сорочки, спідниці, прикрашені вишивкою, та головні убори. Чоловіки носять довгі штани, сорочки та суконні жилети.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Традиційне господарство

Основу традиційного господарства шокша становило підсічне землеробство. Вони також практикували скотарство, розводили коней, корів та овець. Рибальство та полювання були додатковими джерелами прожитку.

У шокша існувало самобутнє ремесло. Вони вміли виготовляти різні предмети з дерева, шкіри, металу та кераміки. Особливо відомі їх кошики та дерев'яні ложки.

Релігія

Традиційна релігія шокша була заснована на анімізмі, культі предків та поклонінні природним явищам. З прийняттям християнства вони почали сповідувати православ'я, але в їх віруваннях збереглися елементи давньої релігії.

Сучасний стан

У сучасній росії шокша складають значну частину ерзянського населення Мордовії. Вони зберігають свою культуру та мову, хоча на них впливають процеси урбанізації та глобалізації. У селах шокша все ще живуть у традиційних дерев'яних будинках та займаються традиційними промислами.

Шокша – унікальна етнічна група зі своєю мовою, культурою та традиціями. Їхня багатогранна спадщина є цінним внеском у різноманітність народної культури росії та світу. Попри сучасні виклики, шокша зберігають свою ідентичність та прагнуть передати свою культуру майбутнім поколінням.

Часто задавані питання

  1. Хто такі шокша?
  2. Якою мовою розмовляють шокша?
  3. Де живуть шокша?
  4. Чим традиційно займаються шокша?
  5. Яка релігія поширена серед шокша?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 28 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".