https://reporter.zp.ua

Прищепа Петро Купріянович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Біографія

Петро Купріянович Прищепа народився 19 червня 1937 року в селі Серби Ємільчинського району, тепер Житомирської області. Здобув вищу освіту в Житомирському сільськогосподарському інституті за спеціальністю «агроном». Після закінчення інституту розпочав трудову діяльність як агроном колгоспу «Прогрес» у Волинській області.

У 1968 році Петро Купріянович був обраний головою колгоспу «Правда» у Рівненській області. Під його керівництвом колгосп став одним із провідних сільськогосподарських підприємств Рівненщини.

Політична кар'єра

У 1976 році Прищепа був переведений на партійну роботу. Він обіймав посади завідувача сільськогосподарського відділу Сарненського райкому КПУ, а згодом – першого секретаря Рівненського райкому КПУ.

У 1987 році Петро Купріянович був обраний головою Ровенського облвиконкому. На цій посаді він активно працював над розвитком регіону, зокрема, надавав велику увагу сільському господарству, промисловому виробництву та соціальній сфері.

Парламентська діяльність

Прищепа був депутатом Верховної Ради УРСР 10-11-го скликань. У 1989-1991 роках також був народним депутатом СРСР. У складі парламентських комісій займався питаннями агропромислового комплексу та соціально-економічного розвитку.

Заключні роки життя

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Після розпаду СРСР Петро Купріянович Прищепа продовжив займатись громадською діяльністю. Він був одним із засновників та лідерів Української селянської партії. У 1994-2010 роках обіймав посаду заступника голови Рівненської обласної ради.

Помер Петро Купріянович Прищепа 2 червня 2014 року в місті Рівне у віці 76 років. Його поховали на кладовищі "Нове" в Рівному.

Відзнаки та нагороди

За свої трудові та суспільні заслуги Петро Купріянович Прищепа був нагороджений:

  • Орденом Леніна
  • Орденом Жовтневої Революції
  • Орденом Трудового Червоного Прапора
  • Орденом "Знак Пошани"
  • Медалями

Петру Купріяновичу Прищепі було присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці та заслуженого працівника сільського господарства УРСР.

Петро Купріянович Прищепа був видатним українським радянським і компартійним діячем, який зробив значний внесок у розвиток Рівненської області та сільського господарства республіки. Його пам'ять досі шанується вдячними жителями Рівненщини.

Часто задавані питання

  • Яким був трудовий шлях Петра Купріяновича Прищепи?
  • Які посади на партійній роботі обіймав Петро Купріянович?
  • У якому році Петро Купріянович був обраний головою Ровенського облвиконкому?
  • Якими орденами та званнями був нагороджений Петро Купріянович?
  • Коли і де помер Петро Купріянович Прищепа?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 18 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".