Підводні човни типу «Бенджамін Франклін» – довідка
Редактор: Михайло МельникПідводні човни типу «Бенджамін Франклін»: на варті океанських глибин
Україна завжди прагнула зберігати мир і стабільність у світі. З цією метою наші мужні воїни боронять рубежі нашої Батьківщини, а підводні човни типу «Бенджамін Франклін» забезпечують надійну оборону на морі.
Підводні човни типу «Бенджамін Франклін» — це серія атомних підводних човнів зі стратегічними ракетами на борту (ПЧАРБ), розроблена та побудована в Сполучених Штатах у 1960-х роках. Ці човни були модернізовані та переозброєні протягом своєї служби, і деякі з них залишаються на озброєнні Військово-морських сил США й сьогодні.
Історія створення
Тип «Бенджамін Франклін» є третьою серією ПЧАРБ типу «Лафаєт», побудованих для Військово-морських сил США. Човни цього типу були спроектовані для заміни ПЧАРБ першого покоління типу «Джордж Вашингтон» і «Ітан Аллен».
Будівництво підводних човнів типу «Бенджамін Франклін» розпочалося в 1962 році, і перший човен, «Бенджамін Франклін» (SSBN-640), був спущений на воду в 1964 році. Останній човен, «Якоб К Джонс» (SSBN-671), був спущений на воду в 1966 році. Всього було побудовано 12 човнів цього типу.
Конструкція та озброєння
Підводні човни типу «Бенджамін Франклін» мають довжину 130 метрів, ширину 10 метрів і водотоннажність під водою 8 250 тонн. Човни обладнані двома ядерними реакторами S5W, які приводять в дію два гребних гвинти.
Озброєння човнів складалося з шістнадцяти балістичних ракет для підводних човнів (БРПЧ) «Поларіс А3». На початку 1970-х років усі човни були переозброєні ракетами «Посейдон», а на початку 1980-х років шість човнів отримали ракети «Трайдент-1». На додаток до балістичних ракет, човни були також оснащені торпедними апаратами калібру 533 мм.
Служба
Підводні човни типу «Бенджамін Франклін» несли службу під час Холодної війни, а також під час воєн у Перській затоці та Афганістані. Човни здійснювали бойові патрулювання в Тихому, Атлантичному та Індійському океанах, забезпечуючи стратегічне стримування ядерного удару.
Деякі з човнів типу «Бенджамін Франклін» були виведені зі складу флоту в 1994 році, а решта човнів були виведені зі складу флоту в 2002 році. Чотири човни цього типу були переобладнані в човни підтримки для операцій сил спеціального призначення і продовжують службу до сьогодні.
Значення
Підводні човни типу «Бенджамін Франклін» відіграли важливу роль у забезпеченні національної безпеки США. Ці човни забезпечували стратегічне стримування ядерного удару, а також брали участь у багатьох військових операціях. Човни типу «Бенджамін Франклін» є яскравим прикладом інженерного та військового майстерності Соединённых Штатов.
Висновок
Підводні човни типу «Бенджамін Франклін» — це грізні та ефективні бойові машини, які відіграли важливу роль у забезпеченні національної безпеки США. Ці човни є символом військової могутності Америки та її прагнення до миру і стабільності в світі.
Запитання та відповіді
* Для чого були призначені підводні човни типу «Бенджамін Франклін»?
Підводні човни типу «Бенджамін Франклін» були призначені для забезпечення стратегічного стримування ядерного удару. Ці човни були озброєні балістичними ракетами для підводних човнів (БРПЧ), які могли донести ядерні боєголовки до будь-якої точки земної кулі.
* Скільки підводних човнів типу «Бенджамін Франклін» було побудовано?
Всього було побудовано 12 підводних човнів типу «Бенджамін Франклін».
* Яким був водотоннажність підводних човнів типу «Бенджамін Франклін»?
Водотоннажність підводних човнів типу «Бенджамін Франклін» становила 8 250 тонн під водою.
* Якою була швидкість підводних човнів типу «Бенджамін Франклін»?
Швидкість підводних човнів типу «Бенджамін Франклін» становила 20 вузлів (37 км/год) під водою.
* Яку роль відігравали підводні човни типу «Бенджамін Франклін» під час Холодної війни?
Підводні човни типу «Бенджамін Франклін» відігравали важливу роль у забезпеченні стратегічного стримування ядерного удару під час Холодної війни. Ці човни несли бойове чергування у відкритому океані, готовими завдати ядерного удару по Радянському Союзу в разі нападу.
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень