https://reporter.zp.ua

Могилевський Євген Гедеонович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Народився: 16 вересня 1945 року, Одеса, Українська РСР
Помер: 30 січня 2023 року, Одеса, Україна

Біографія

Євген Гедеонович Могилевський – радянський та український піаніст, педагог, народний артист України. Народився в сім'ї відомого музичного педагога Серафими Мойсеївни Могилевської, яка стала його першою вчителькою музики. У1960 році закінчив Київську середню спеціалізовану музичну школу-інтернат ім. М. В. Лисенка (клас заслуженого діяча мистецтв УРСР В. В. Топіліна). У1965 році закінчив з відзнакою Київську державну консерваторію ім. П. І. Чайковського, пізніше там же аспірантуру.

Творча кар'єра

Могилевський почав гастролювати ще під час навчання в консерваторії. Після закінчення вишу став солістом Одеської обласної філармонії. Його дебют на міжнародному рівні відбувся у 1970 році на Міжнародному музичному фестивалі «Празька весна», після чого Євген Гедеонович активно гастролював за кордоном. Піаніст виконував сольну програму в престижних залах світу, включаючи Карнегі-холл у Нью-Йорку, Вігмор-холл у Лондоні та Зал Плейєль у Парижі.

Репертуар Могилевського включав твори класичної, романтичної та сучасної музики. Він особливо прославився своїм виконанням творів Ф. Шопена, Ф. Ліста, С. Рахманінова та Л. ван Бетховена. Звукозаписні компанії «Мелодія» і Fontec випустили численні платівки та компакт-диски з записами концертів Могилевського.

Педагогічна діяльність

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Одночасно з концертною діяльністю Євген Гедеонович займався педагогікою. З 1968 року викладав у Київській державній консерваторії ім. П. І. Чайковського (з 1987 року професор). У 1993 році перейшов на роботу в Одеську національну музичну академію ім. А. В. Нежданової, де завідував кафедрою спеціального фортепіано. Серед його учнів – відомі українські піаністи, такі як В. Третяк, В. Дашевський, Н. Свірська та багато інших.

Нагороди та звання

За свою творчу діяльність Євген Могилевський був удостоєний численних нагород та звань:

  • Лауреат Всеукраїнського конкурсу піаністів (1963)
  • Народний артист України (1996)
  • Кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня (2003)
  • Премія імені М. Лисенка (2007)

Сім'я

Одружений з музикознавцем Тетяною Аполінаріївною Малкою. Син – Максим Могилевський (нар. 1973), піаніст. Син – Олександр Могилевський (нар. 1981), піаніст.

Євген Гедеонович Могилевський був видатним українським піаністом, педагогом і громадським діячем. Його блискуче виконавське мистецтво, віртуозне володіння інструментом і глибоке розуміння музики принесли йому заслужене визнання в Україні та далеко за її межами. Педагогічна діяльність Могилевського дала Україні цілу плеяду талановитих піаністів, які продовжують його творчу спадщину.

Часті питання, що задаються

  1. Коли і де народився Є. Г. Могилевський?
  2. Хто був першою вчителькою Могилевського?
  3. Коли відбувся міжнародний дебют Могилевського як піаніста?
  4. Які нагороди отримав Є. Г. Могилевський?
  5. Де працював Є. Г. Могилевський як педагог?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 15 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".