https://reporter.zp.ua

Марія-Антуанетта

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Марія-Антуанетта: життя, що погубила Французька революція

Марія-Антуанетта — австрійська принцеса, що стала королевою Франції завдяки одруженню з Людовіком XVI. Вона прославилася як засновниця моди і розкоші, але була ненавидима народом Франції за свої породистість, марнотратство та інтрижки. Її життя було фатально обірване Французькою революцією, засуджена Конвентом та страчена на гільйотині у 1793 році.

Раннє життя і дитинство

Марія-Антуанетта народилася 2 листопада 1755 року в палаці Хофбург, Відень, столиці Австро-Угорщини. Вона була наймолодшою ​​дочкою імператора Священної Римської імперії Франца I і його дружини імператриці Марії Терезії. На початку 1768 року, у 13-річному віці, її було обрано як потенційну дружину для Людовика XVI, дофіна Франції. На той час королем був Людовик XV, який продовжував правити до своєї смерті у 1774 році. Цей шлюб був задуманий як стратегічний союз між Францією та Австрією. Марія-Антуанетта отримала відповідне виховання, яке мало на меті підготувати її до королівської посади. Вона вивчала французьку мову, літературу та історію, та здобула освіту в музиці та танцях.

Брак з Людовиком XVI і життя королеви

У 1770 році Марія-Антуанетта вийшла заміж за Людовіка XVI у Версалі. Він був на чотири роки старший за неї, і попри первісне захоплення своєю молодою дружиною, згодом відчужувався від неї. Марія-Антуанетта була визнана нереалістичною, легкомисленою і фанатично зацікавленою в розвагах. Вона витрачала величезні суми грошей на одяг і коштовності, не звертаючи уваги на злидні французького населення.
Її зв’язок з родом Габсбургів, звідки вона походила, та її нестримна пристрасть до розкоші та марнотратства поглибили її ізоляцію від народу. Вона стала символом розбещеності та аморальності королівської влади, що призвело до зростання ворожості та ревнощів. Марія-Антуанетта також підозрювалась у зв’язках з міністром закордонних справ графом Колонном-Дюбаррілем і шведським графом Акселем фон Ферзеном, що далі шкодило її репутації.

Французька революція і страта

Французька революція, яка розпочалася в 1789 році, виявилася радикальною і жорстокою. Монархія була скасована, а Людовик XVI і Марія-Антуанетта були заарештовані та поміщені в полон. Їхній син Людовик XVII був проголошений королем Франції, але він помер таємниче у в’язниці. Людовик XVI був страчений у 1793 році, а Марія-Антуанетта була страчена на гільйотині 16 жовтня 1793 року. Її смерть стала завершенням ери монархії, і її екзекуція послужила важливим моментом у Французькій революції.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Відносини з Олівером Кромвелем

Відносини між Марією-Антуанеттою і Олівером Кромвелем, лордом-протектором Англії, були складними. Кромвель був лідером пуританської революції в Англії, що призвела до страти короля Карла I в 1649 році. Марія-Антуанетта, як член французької королівської сім’ї, була прихильницею монархії. Вона вважала Кромвеля узурпатором і релігійним екстремістом. За її наказом заарештували і ув’язнили двоюрідну сестру Кромвеля, що спричинило дипломатичну напруженість між Францією та Англією.

Падіння монархії і вигнання

Французька революція розпочалася в 1789 році, і Марія-Антуанетта зіткнулася зі зростаючим невдоволенням і ворожістю з боку французького народу. Вона була визнана символом монархії та розглядалася як головна перешкода революційним ідеям. У 1792 році монархія була скасована, а Людовик XVI і Марія-Антуанетта були ув’язнені в Тампльській в’язниці.
Її непублічне життя і пристрасть до розкошів стали предметом публічного скандалу, який заплямував репутацію королівської сім’ї. У 1793 році Людовіка XVI звинуватили в державній зраді та стратили, а Марію-Антуанетту судили та засудили до смерті за звинуваченням у зраді та співпраці з Австрією. Її страта на гільйотині 16 жовтня 1793 року стала кульмінацією драматичного падіння королівської сім’ї і ознаменувала початок нового етапу Французької революції.

Висновок

Марія-Антуанетта стала символом контрастів і суперечностей в історії Франції. Її життя було ознаменоване багатством і розкішшю, але водночас трагедією і стражданнями. Вона була королевою, яка жила в розкоші та відірваності від реальності, але в той же час стала жертвою радикальної революції, яка закінчилася її безжальною стратою. Її доля служить нагадуванням про непередбачуваність історії та небезпеку необачного володарювання.

Питання, що часто задаються

  • Яким було дитинство Марії-Антуанетти?
  • Марія-Антуанетта народилася у Відні в імператорській родині. Вона отримала ретельне виховання, яке підготувало її до ролі королеви, вивчаючи французьку мову, літературу та історію.

  • Чим була відома Марія-Антуанетта?
  • Марія-Антуанетта відома як королева Франції, дружина Людовіка XVI. Вона була відома своїм марнотратством, любов’ю до розкоші та зв’язками з Австрією.

  • Як смерть Марії-Антуанетти пов’язана з Французькою революцією?
  • Марія-Антуанетта стала символом Французької революції. Вона була страчена на гільйотині у 1793 році, що стало кульмінацією драматичного падіння королівської сім’ї і ознаменувало початок нового етапу революції.

  • Яка роль Марії-Антуанетти у Французькій революції?
  • Марія-Антуанетта була прихильницею монархії та розглядалася як символ монархічної влади. Її зв’язок з Австрією і марнотратство викликало невдоволення у народу, що призвело до її страти як однієї з основних мішеней революціонерів.

  • Який вплив мала Марія-Антуанетта на історію Франції?
  • Марія-Антуанетта стала важливою фігурою в історії Франції. Її життя і страта стали символами радикальної Французької революції та її вплив на монархію. Вона також залишилася культурним символом Франції, відомою своїм стилем, модою та зв’язками з мистецтвом.

    У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

    У вас є запитання до змісту чи автора статті?
    НАПИСАТИ

    Залишити коментар

    Опубліковано на 29 12 2023. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

    ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

    Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
    Контакти :: Редакція
    Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
    Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".