https://reporter.zp.ua

Лис Василь Михайлович

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Біографія
Василь Михайлович Лис народився 5 серпня 1934 року в селі Домашів Сокальського району Львівської області. Після закінчення середньої школи навчався на філологічному факультеті Львівського державного університету імені Івана Франка.

Працював редактором районної газети "Сокальська правда" у Львівській області та на Полтавщині в газетах "Ленінська правда", "Більшовик Полтавщини" (тепер "Полтавський вісник"), "Зоря Полтавщини".

Творчість
Василь Михайлович Лис – автор численних публіцистичних, художньо-документальних і прозових творів. Його книги присвячені актуальним проблемам суспільства, історії України, дослідженню людських доль.

Публіцистика
У своїх публіцистичних працях Лис висвітлює актуальні політичні, економічні й культурні проблеми українського суспільства. Його гострі й актуальні статті публікувалися у багатьох всеукраїнських та регіональних виданнях.

Художньо-документальна проза
Василь Лис також є автором художньо-документальних книг, у яких поєднуються достовірні факти з художнім опрацюванням. Його твори "Сокальська трагедія", "Світова історія голодоморів", "Полтавський шлях Тараса Шевченка" присвячені трагічним сторінкам української історії.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Проза
У прозових творах Лис досліджує складні людські долі, морально-етичні проблеми. Його романи та повісті "Вічний поклик", "Вогні Домашівські", "Любов і ненависть" відзначаються психологізмом і реалістичним зображенням дійсності.

Громадська діяльність
Василь Лис є активним учасником громадського життя. Він – член Національної спілки журналістів України, секретар Полтавської спілки літераторів, голова правління Полтавського обласного фонду імені Петра Артеменка.

Нагороди та звання
За свою творчу та громадську діяльність Василь Лис був нагороджений орденом "За заслуги" III ступеня, удостоєний звання "Заслужений журналіст України". Він є лауреатом регіональних літературних премій імені Петра Артеменка та Володимира Малика.


Василь Михайлович Лис – визначний український письменник, журналіст і громадський діяч. Його твори відзначаються актуальністю, реалізмом і гуманістичним пафосом.

Часті запитання

  1. Яка головна тема творчості Василя Лиса?
  2. Які жанри творів писав Василь Лис?
  3. Якими нагородами був удостоєний Василь Лис?
  4. Які твори Василя Лиса присвячені трагічним подіям в українській історії?
  5. Якою громадською діяльністю займався Василь Лис?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 24 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".