https://reporter.zp.ua

Ладин

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Ладин – лемківське село в Польщі

Загальна інформація

Ладин (пол. Ladzin) — лемківське село в Польщі, що розташоване в північній Лемківщині, в гміні Риманів Кросненського повіту Підкарпатського воєводства. Село знаходиться за два кілометри на північ від містечка Риманів, центру однойменної гміни.

Історія

Перша письмова згадка про Ладин зустрічається в документі від 1425 року. У XV столітті село було власністю шляхтичів з роду Любомірських. У XVII-XVIII століттях Ладин пережив значний економічний розвиток завдяки торгівлі лісом і худобою. У цей період тут було побудовано кілька церков та монастирів.

У 1772 році в результаті першого поділу Польщі Ладин опинився під владою Австро-Угорської імперії. У XIX столітті село стало центром національного руху лемків. У 1918 році після розпаду Австро-Угорщини Ладин став частиною Польщі.

Друга світова війна

Під час Другої світової війни Ладин був окупований німецькими військами. У 1944 році село було звільнене Червоною армією.

Післявоєнний період

Після закінчення війни в результаті операції "Вісла" в 1947 році українське населення Ладина було насильно переселено на східні землі Польщі. Село було заселене поляками з центральної частини країни.

Сучасність

Сьогодні Ладин є невеликим селом з населенням близько 548 осіб (на 2011 рік). У селі працює кілька фермерських господарств. Є також школа, церква та культурний центр.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Архітектурні пам'ятки

У Ладині збереглися кілька історичних архітектурних пам'яток:

  • Церква святого Архангела Михаїла (XVI століття)
  • Церква святої Параскеви (XVIII століття)
  • Монастир бернардинців (XVII століття)
  • Руїни замку (XIV століття)

Культура

Ладин є осередком лемківської культури. У селі діє ансамбль лемківської народної пісні та танцю "Ладин". Щороку в Ладині проводяться фестивалі та урочистості, присвячені лемківській культурі.

Ладин – це лемківське село з багатою історією та культурою. Незважаючи на перипетії історії, село зберегло свою самобутність. Сьогодні Ладин є популярним туристичним напрямком для тих, хто цікавиться історією, культурою та архітектурою Лемківщини.

Часто задавані питання

  1. Яке населення Ладина? – 548 осіб (на 2011 рік)
  2. У якому воєводстві розташований Ладин? – Підкарпатському
  3. Хто є засновниками Ладина? – Шляхтичі з роду Любомірських
  4. Чи є в Ладині історичні пам'ятки? – Так, є церква святого Архангела Михаїла, церква святої Параскеви, монастир бернардинців та руїни замку.
  5. Чи є в Ладині культурні заходи? – Так, у селі діє ансамбль лемківської народної пісні та танцю "Ладин" та проводяться лемківські фестивалі та урочистості.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 26 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".