https://reporter.zp.ua

Фонтан Брабо

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Загальна інформація

Координати: 51°13′17″ пн. ш. 4°23′57″ сх. д. / 51.22139000002777465° пн. ш. 4.39917000002777758° сх. д. / 51.22139000002777465; 4.39917000002777758

Фонтан Брабо — історичний фонтан, розташований на Гротемаркт у місті Антверпен, Бельгія. Фонтан був створений у 1611-1613 роках і зображує героя Антверпена Брабо, який відрубує руку велетню Друону Антигону.

Історія

Історія фонтану сягає XII століття, коли Антверпен був маленьким портом, а річка Шельда була важливим торговельним шляхом. Згідно з легендою, в цей час у річці жив велетень Друон Антигон, який вимагав мита з усіх пропливаючих суден. Ті, хто відмовлявся, стикалися з жахливою долею: велетень відрубував їм руки і кидав у річку.

Одного дня юний герой на ім'я Брабо прибув у Антверпен. Звитяжний і справедливий Брабо вирішив протистояти велетню. У запеклій сутичці Брабо відрубав Антигону руку і кинув її в річку. Це стало символом перемоги добра над злом і звільнення міста від тиранії.

Дизайн фонтану

Фонтан Брабо був створений скульптором Яном і Франсом Франккартами. Фонтан складається з центральної фігури Брабо, який стоїть з мечем у правій руці та відрубаною рукою Антигона в лівій. Брабо розміщений на постаменті, прикрашеному рельєфами, що зображують сцену його боротьби з велетнем.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Фонтан оточений балюстрадою, на якій розміщені чотири фігурки дельфінів, які вивергають воду з ротів. Над фонтаном розташований балдахін, підтримуваний колонами, на якому зображені герби Антверпена та Іспанії (тоді Антверпен був частиною Іспанських Нідерландів).

Символічне значення

Фонтан Брабо не просто декоративна споруда, а й потужний символ свободи та незалежності Антверпена. Відрубана рука Антигона в руках Брабо символізує перемогу слабких над сильними, а також боротьбу міста за звільнення від іноземного панування.

Значення для Антверпена

Фонтан Брабо є однією з найвідоміших пам'яток Антверпена і є важливою частиною культурної спадщини міста. Фонтан часто використовується як місце зустрічі, а також є популярним місцем для проведення фестивалів та заходів.

Фонтан Брабо — це більше, ніж просто фонтан. Це символ гордості і сили Антверпена, а також нагадування про важливість боротьби за свободу і незалежність. Фонтан є популярним туристичним місцем, а також символом міста, який відомий далеко за його межами.

Часті запитання

  1. Коли був створений фонтан Брабо?
  2. Яка легенда пов'язана з фонтаном?
  3. Хто створив фонтан Брабо?
  4. Що символізує відрубана рука Антигона?
  5. Де розташований фонтан Брабо?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 26 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".