https://reporter.zp.ua

Зникнення Фредеріка Валентіча

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Інцидент

21 жовтня 1978 року 19-річний пілот Фредерік Валентіч зник безвісти під час польоту над Бассовою протокою в Австралії. Він керував легкомоторним літаком Cessna 182L, який вилетів з аеродрому Мурлабак поблизу Мельбурна та прямував на острів Кінг.

Обставини зникнення

Близько 19:06 за місцевим часом Валентіч зв'язався з авіадиспетчерською службою Мельбурна, повідомивши, що спостерігає великий невідомий об'єкт, що швидко наближається до його літака. Опис об'єкта був туманним: Валентіч говорив, що він сяє металевим блиском і має швидкість набагато більшу, ніж будь-який відомий йому літак.

Авіадиспетчер попросив його підтвердити місцезнаходження та висоту польоту, але Валентіч відповів, що не може цього зробити через збої в приладах. Він також повідомив, що об'єкт наближається з величезною швидкістю і "грає" з ним.

Останні слова

Останні слова Валентіча, які були зафіксовані на магнітофоні диспетчерської служби, стали широко відомими:

"Мені здається, що він грає зі мною… Над океаном. Тут щось таке, чого я не знаю…"

Розслідування

Зникнення Валентіча було предметом одного з найбільш досконалих розслідувань авіаційних інцидентів в історії. Звіти про розслідування не виявили жодних доказів, які б вказували на те, що літак потрапив у аварію, зіткнення або вибухнув.

Найбільш поширена теорія полягає в тому, що Валентіч випадково потрапив у надводний вихор, який виник внаслідок шторму над Бассовою протокою. Вихор, швидше за все, зловив і втопив літак у великій глибині океану.

Докази на користь цієї теорії включають показання свідків, які бачили темну хмару, що наближається до зони зникнення Валентіча, а також знайдені пізніше уламки крила, які могли належати його літаку.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Альтернативні теорії

Попри розслідування, зникнення Валентіча породило ряд альтернативних теорій, які включають:

  • Викрадення інопланетянами
  • Зустріч зі секретною військовою технологією
  • Теракт з використанням невідомої зброї
  • Містифікація з метою здобуття слави

Однак жодній з цих теорій не вистачає вагомих доказів.

Вплив

Зникнення Фредеріка Валентіча мало значний вплив на громадську думку та породило тривалий інтерес до нерозгаданих таємниць нашої планети. Цей інцидент став темою численних книг, статей, телевізійних передач та фільмів.

Зникнення Фредеріка Валентіча залишається однією з найбільш загадкових і нерозгаданих таємниць в історії авіації. Офіційні висновки розслідування вказують на ймовірність потрапляння в надводний вихор, хоча й інші теорії залишаються популярними.

Запитання, що часто задаються

  • Що сталося з Фредеріком Валентічем? Ймовірно, він загинув внаслідок потрапляння його літака в надводний вихор.
  • Чому він зник? Можливо, прилади його літака зазнали збоїв через сильний шторм, або він потрапив у надводний вихор, який швидко спустив літак на дно океану.
  • Чи існують докази викрадення інопланетянами? Немає вагомих доказів на користь цієї теорії.
  • Як було проведено розслідування зникнення Валентіча? У розслідуванні брали участь різні органи, в тому числі Військово-повітряні сили Австралії, Департамент оборони, Управління безпеки польотів та морський відділ поліції Вікторії.
  • Чи були інші зникнення в цьому районі? Ні, зникнення Валентіча залишається єдиним відомим випадком такого роду в Бассовій протоці.

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 26 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".