https://reporter.zp.ua

Кримський похід на Москву (1571)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

“`html

Причини походу

У 1570 році Московське царство припинило сплачувати данину Кримському ханству, що порушило встановлену десятиліттями традицію. Хан Девлет Ґерай обурився цим порушенням і вирішив покарати московського царя Івана IV.

Хід походу

Навесні 1571 року Девлет Ґерай зібрав велике військо, що складалося з татарської кінноти та османської піхоти. 24 травня ханське військо перетнуло південний кордон Московії та почало просуватися вглиб країни.

Московські воєводи зуміли зібрати лише невелику армію, яка не змогла стримати просування кримчан. 31 травня татари вийшли до околиць Москви та почали її облогу.

Пожежа Москви

2 червня ханові війська підпалили Москву. Пожежа швидко поширилася по місту, знищуючи дерев’яні будинки та церкви. За свідченнями очевидців, у вогні загинули десятки тисяч людей.

Втеча Івана IV та відступ кримчан

3 червня Іван IV з сім’єю та найближчим оточенням втік з палаючої Москви до села Слобода. Після спалення міста татари розграбували навколишні села та села і взяли в полон багатьох полонених.

Девлет Ґерай не став переслідувати Івана IV, а повернув своє військо на південь. Причиною такого рішення, ймовірно, була відсутність постачання та загроза зустрічного удару з боку московського війська, що наближалося з півночі.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Наслідки походу

Кримський похід 1571 року мав катастрофічні наслідки для Московії. Москва, столиця країни, була вщент спалена, а десятки тисяч людей загинули. Похід також значно послабив позиції Івана IV, який втратив довіру своїх підданих.

Похід показав слабкість московського війська та уразливість південних кордонів Московії. Це змусило Івана IV приступити до реформи армії та будівництва нових оборонних споруд. Ці заходи зіграли важливу роль у відбитті наступних набігів кримських татар.

Кримський похід на Москву в 1571 році був одним з найруйнівніших і трагічних подій в історії Московії. Він показав слабкість російської держави і мав далекосяжні наслідки для її політики і розвитку.

Часто задавані питання

  1. Коли стався Кримський похід на Москву? У травні-червні 1571 року.
  2. Хто очолив кримське військо? Хан Девлет Ґерай.
  3. Чому Москва була спалена? Ханові війська підпалили місто як акт помсти за несплату данини.
  4. Що сталося з Іваном IV? Він втік з Москви в село Слобода.
  5. Які були наслідки походу? Катастрофічні для Московії, в тому числі спалення Москви, загибель десятків тисяч людей і ослаблення позицій Івана IV.

“`

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 30 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".