https://reporter.zp.ua

Церква святого апостола Павла і святого Аліпія Стовпника (Анталія)

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Історія

Церква Святого Апостола Павла і Святого Аліпія Стовпника (грец. Ἱερός Ναός αγίων Παύλου του Αποστόλου και Αλυπίου του Κιονίτου) — православний храм Пісідійської митрополії Константинопольської православної церкви, розташований в місті Анталія в Туреччини.

Церква була побудована в 1851 році на місці, де, за переказами, апостол Павло проповідував християнство та охрестив перших послідовників у місті Анталія (стародавнє Атталія). Спочатку церква була невеликою каплицею, але згодом була розширена і перебудована у свій нинішній вигляд.

Архітектура

Церква побудована в традиційному візантійському стилі з центральним куполом, підтримуваним вісьмома колонами. Вхід знаходиться у західній частині будівлі, де розташовано масивний портик з трьома арками.

Зовнішній вигляд церкви відносно простий, з цегляними стінами і мінімальною декорацією. Однак інтер'єр церкви вражає своїм багатством. Стіни і купол покриті витонченими фресками, що зображують біблійні сцени і фігури святих.

Покрови

Церква названа на честь двох святих:

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

  • Святий Апостол Павло: один з найважливіших апостолів раннього християнства, який поширював Євангеліє по Середземномор'ю.
  • Святий Аліпій Стовпник: монах-відлюдник, що жив у 4-му столітті на стовпі поблизу Анталії. Його вважають засновником міста та захисником регіону.

Значення

Церква Святого Апостола Павла і Святого Аліпія Стовпника є одним з найважливіших православних храмів в Анталії. Вона є центром релігійного і духовного життя для місцевої грецької православної громади та приваблює численних паломників і туристів.

Церква також має культурно-історичне значення, оскільки вона пов'язана з ранньою історією християнства в регіоні. Фрески та інші художні твори, що прикрашають церкву, являють собою цінні зразки візантійського мистецтва.

Туризм

Церква Святого Апостола Павла і Святого Аліпія Стовпника є популярною туристичною пам'яткою в Анталії. Відвідувачі можуть помилуватися красивою архітектурою та розписами, а також дізнатися про історію християнства в цьому регіоні.

Церква Святого Апостола Павла і Святого Аліпія Стовпника — важливий православний храм в Анталії, Туреччина. Він пов'язаний з ранньою історією християнства в цій місцевості та вражає своєю архітектурою і багатством інтер'єрів.

Часто задавані питання

  1. Коли була побудована церква?
  2. На честь яких святих названа церква?
  3. Який архітектурний стиль церкви?
  4. Чи відкрита церква для відвідування туристів?
  5. Апостол Павло відвідав Анталію?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 30 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".