https://reporter.zp.ua

Бірюцький повіт

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Історія

Бірюцький повіт був створений у 1779 році у складі Воронезького намісництва. Повітове місто – Бірюч. Після перетворення намісництва у губернію у 1796 році Бірюцький повіт став частиною Воронезької губернії. Свою назву повіт отримав від старовинного міста Бірюч, заснованого у 1681 році. Населення повіту складалося з українських, російських і корінних етнічних груп, таких як хохли та татари.

Географія

Бірюцький повіт знаходився на півдні Воронезької губернії. На сході він межував з Ростовським повітом, на півдні – з Новохоперським повітом, на заході – з Богучарським повітом, а на півночі – з Воронезьким повітом. Площа повіту становила близько 20 000 км². Ландшафт був переважно рівнинним з невеликими пагорбами. Річки Бітюг, Оскіл і Дон були основними водними артеріями повіту.

Економіка

Економіка Бірюцького повіту була переважно сільськогосподарською. Основними культурами були зернові (пшениця, ячмінь, овес), а також соняшник і тютюн. Також розвивалось скотарство, особливо розведення великої рогатої худоби. У промисловості були представлені переважно дрібні кустарні підприємства, такі як цегельня, шкіряні та вовняні фабрики.

Адміністративний поділ

Бірюцький повіт поділявся на 11 волостей:

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

 • Бірюцька
 • Бобровська
 • Борщевська
 • Васильєвська
 • Дмитрівська
 • Дубовська
 • Івановська
 • Козловська
 • Краснянська
 • Терновська
 • Уразовська

Повітове місто Бірюч

Повітове місто Бірюч було засноване у 1681 році як фортеця на кордоні Російської імперії та Кримського ханства. Після ліквідації ханства у 1783 році Бірюч втратив своє військове значення і перетворився на звичайне повітове місто. Населення Бірюча у 1917 році становило близько 12 000 осіб. У місті були церкви, школи, лікарні і невеликі промислові підприємства.

Ліквідація повіту

У 1923 році в ході адміністративно-територіальної реформи Бірюцький повіт був ліквідований. Його територія була включена до складу Острогозького повіту Воронезької губернії. Пізніше повіт було перетворено на Острогозький район.

Бірюцький повіт був адміністративно-територіальною одиницею Воронезького намісництва та губернії, що існувала у 1779-1923 роках. Це був переважно сільськогосподарський повіт, який зіграв свою роль у розвитку економіки і культури Воронезької губернії.

Часто задавані питання

 1. Коли був створений Бірюцький повіт?
 2. Яке місто було повітовим центром Бірюцького повіту?
 3. Яка основна економічна діяльність була в Бірюцькому повіті?
 4. Скільки волостей було в Бірюцькому повіті?
 5. Коли був ліквідований Бірюцький повіт?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 30 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".