https://reporter.zp.ua

Косоньська сільська громада

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Косоньська сільська громада: територіальний опис, історія та сучасність

Загальні відомості

Косоньська сільська територіальна громада — адміністративно-територіальна одиниця в Україні, у складі Берегівського району Закарпатської області. Адміністративним центром є село Косонь.

До складу громади входять села Косонь, Вилок, Геча, Перехрестя, Руські Комарівці та Чома. Громада межує з Угорщиною та іншими сільськими громадами Берегівського району (Затишанською, Берегівською та Великоберезнянською).

Географічне розташування та клімат

Косоньська громада розташована у південно-західній частині Закарпатської області, на кордоні з Угорщиною. Територія громади знаходиться у низинній частині Закарпатської рівнини, біля річки Боржава.

Клімат громади помірно континентальний із теплим літом та м'якою зимою. Середня температура січня становить -1…-3 °C, липня — +20…+22 °C. Опадів випадає близько 600-700 мм на рік.

Історія

Перші поселення на території Косоньської громади виникли ще за часів Київської Русі. У XIII столітті тут було збудовано замок Косонь, який став важливим стратегічним пунктом Угорського королівства.

У XIV-XVI століттях територія громади входила до складу Угорського королівства. У XVII-XVIII століттях вона перебувала під владою Османської імперії. У 1919-1939 роках громада входила до складу Чехословаччини.

У 1939-1944 роках територія громади була окупована Угорщиною. У 1944 році вона була звільнена радянськими військами та увійшла до складу Української РСР.

Сучасність

Після розпаду СРСР Косоньська громада стала частиною незалежної України. У 2020 році вона була утворена в результаті децентралізації та об'єднання Косоньскої, Вилоцької та Гечанської сільських рад.

Сьогодні Косоньська громада є перспективною територією з розвиненою інфраструктурою та значним потенціалом для розвитку туризму, сільського господарства та сфери послуг.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Економіка

Економіка Косоньської громади базується на сільському господарстві, туризмі, торгівлі та сфері послуг. Основними галузями сільського господарства є вирощування зернових, овочів та тваринництво.

У громаді також розвинена легка промисловість, представлена швейними фабриками та харчопереробними підприємствами.

Інфраструктура

Косоньська громада має розвинену інфраструктуру. На її території розташовані школи, дитячі садки, амбулаторії, бібліотеки та будинки культури.

Громада має добрі транспортні зв'язки. Через її територію проходить автомобільна дорога Ужгород – Берегове – Мукачеве. Також у громаді є залізнична станція Чоп-Захід.

Туризм

Косоньська громада має значний туристичний потенціал. На її території розташовані пам'ятки архітектури та історії, у тому числі:

 • Замок Косонь (XIII століття)
 • Костел святого Миколая (XV століття)
 • Музей села Геча
 • Дегустаційний зал закарпатських вин

Косоньська сільська громада — це перспективна територія з багатою історією та значним потенціалом для розвитку. Вона є важливим центром сільського господарства, туризму та сфери послуг у Закарпатській області.

Часті запитання

 1. Які села входять до складу Косоньської громади?
  Косонь, Вилок, Геча, Перехрестя, Руські Комарівці, Чома

 2. Де розташована Косоньська громада?
  У південно-західній частині Закарпатської області, на кордоні з Угорщиною

 3. Який адміністративний центр Косоньської громади?
  Село Косонь

 4. Які галузі економіки розвинені в Косоньській громаді?
  Сільське господарство, туризм, торгівля, сфера послуг

 5. Які пам'ятки та туристичні об'єкти є в Косоньській громаді?
  Замок Косонь, Костел святого Миколая, Музей села Геча, Дегустаційний зал закарпатських вин

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 30 05 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".