Конвульсіонери – довідка
Редактор: Михайло МельникКонвульсіонери: Фанатична секта, що займалася екзальтованим вираженням побожності
Контекст і походження
Релігійний ландшафт Франції XVII та XVIII століть був складним і напруженим. Конвульсіонери виникли в цей період як радикальна секта, що була реакцією на хвилю релігійних переслідувань і суперечок.
Янсенізм і переслідування
Янсенізм був теологічним рухом, що виник у Франції в XVII столітті. Він був названий на честь Корнеліуса Янсена, єпископа Іпрського, який написав книгу “Августин”, в якій він виклав свої погляди на благодать і вільну волю. Янсеністи були в основному французькими католиками, які дотримувалися суворої моралі і вважали, що католицька церква занадто світська.
Через свої переконання янсеністи часто зазнавали переслідувань із боку французької влади та католицької ієрархії. У 1713 році папа Климент XI засудив янсенізм як єресь, що призвело до подальших репресій проти його послідовників.
Конвульсіонери та могила Франциска Паризького
Внаслідок переслідувань янсеністів деякі з них стали радикальнішими та почали займатися фанатичними діями. Вони знайшли джерело натхнення у могилі Франциска Паризького на Сен-Медарському цвинтарі в Парижі.
Франциск Паризький був дияконом, який помер у 1640 році. Після його смерті на його могилі почали відбуватися нібито чудеса. Люди, які відвідували могилу, піддавалися конвульсіям, падали в транс і відчували різні фізичні та емоційні переживання.
Конвульсії та екстаз
Конвульсіонери вважали, що ці конвульсії та екстатичні переживання є ознакою божественного благословення.
Вони часто збиралися біля могили Франциска Паризького, де збирали великі натовпи з послідовників та глядачів. Конвульсіонери входили в стани екзальтації, судоми і падали в транс.
Вони вірили, що ці переживання дозволяли їм досягти більш глибокого рівня спілкування з Богом.
Ці стани могли сильно відрізнятися за своєю інтенсивністю та проявом, від легкого тремтіння до повного виснаження організму.
Аскетизм і послідовники
Конвульсіонери дотримувалися аскетичного способу життя, відмовляючись від матеріальних благ і задоволень. Вони часто носили просту одяг, дотримувалися суворих постів і проводили більшу частину свого часу в молитві і роздумах.
Слава про “чудеса” на могилі Франциска Паризького приваблювала велику кількість людей, включаючи представників різних соціальних верств, від бідного населення до аристократичних кіл.
Конвульсіонери стали відомими й впливовими у французькому суспільстві, змусивши владу і католицьку ієрархію втрутитися.
Розпуск і наслідки
Врешті-решт, після кількох років публічної діяльності та релігійних хвилювань, у 1732 році французька влада заборонила конвульсіонерам збиратися на цвинтарі Сен-Медар. Могила Франциска Паризького була запечатана, а його тіло перепоховано.
Конвульсіонери зіткнулися з переслідуваннями та репресіями з боку влади та церкви, що призвело до їхнього розпуску.
Цей рух набув скандальної популярності і привертав багато уваги як з боку духовенства, так і з боку влади. Конвульсіонери стали об’єктом критики та насмішок зі сторони як католиків, так і протестантів. Багато людей вважали, що їх поведінка є образливою і не по-християнськи.
Вплив на французьке суспільство
Конвульсіонери справили певний вплив на французьке суспільство і посіли помітне місце у релігійному дискурсі XVIII століття.
Незважаючи на їх короткочасне існування, конвульсіонери нагадують нам про складну і бурхливу історію релігійного досвіду і різноманітність духовних переконань, які існували у Франції в той період.
Хоча вони були розпущені як офіційна група, конвульсіонери залишили свій слід в історії Франції як приклад крайніх форм релігійного ентузіазму і спірного духовного вираження.
Висновок
Поява конвульсіонерів була відгуком на релігійні переслідування і пошуку духовного досвіду за межами традиційної католицької церкви.
З одного боку, їх екстатичні переживання і демонстрація благочестя викликали глибоке благоговіння і захоплення у деяких спостерігачів.
З іншого боку, їх дії вважалися образливими і непристойними, що викликало осуд і підозру з боку деяких церковних і світських авторитетів.
Питання, що часто задаються
1. Чи існує конвульсіонери сьогодні?
Офіційно конвульсіонери Існували у XVIII столітті і були розпущені в 1732 році. Однак окремі люди, які поділяють деякі з їхніх переконань і практик, можуть існувати і сьогодні.
2. Які релігійні переконання мали конвульсіонери?
Конвульсіонери були в основному послідовниками янсенізму, теологічного руху, який був засуджений католицькою церквою. Вони вважали, що благодать Божа була необхідна для спасіння і що падіння в конвульсіях було знаком Божого благословення.
3. Яким чином конвульсіонери поклонялися?
Конвульсіонери поклонялися через екзальтовані стани, в яких вони впадали під час конвульсій. Вони вважали, що ці переживання були способом безпосереднього контакту з Богом і що вони могли домогтися духовного просвітлення і очищення.
4. Чи були конвульсіонери єретиками?
Конвульсіонери були засуджені католицькою церквою як єретики. Однак деякі історики вважають, що їх слід розглядати не як єретиків, а як духовних шукачів, які знайшли альтернативний шлях до спасіння і спілкування з Богом.
5. Який вплив мали конвульсіонери на французьке суспільство?
Конвульсіонери стали популярним предметом обговорення у французькому суспільстві. Їх дії викликали різні реакції, від благоговіння до різкої критики. Хоча вони були офіційно розпущені в 1732 році, конвульсіонери залишили слід в історії Франції як приклад крайніх форм релігійного ентузіазму і спірного духовного вираження.
У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!
⚡⚡⚡ Топ-новини дня ⚡⚡⚡
Хто такий Такер Карлсон? Новий законопроект про мобілізацію З травня пенсію підвищать на 1000 гривень