https://reporter.zp.ua

Ке-Ну

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Ке-Ну – Тип 4

Історія створення

Ке-Ну (яп. 四式軽戦車ケヌ) – японський легкий танк часів Другої світової війни, розроблений у відповідь на зростаючі потреби японської армії у швидких і маневрених танках. Він являв собою модифікацію легкого танка "Ха-Го" з установленою на нього баштою середнього танка "Чі-Ха".

У 1943 році, після аналізу досвіду бойових дій на Тихоокеанському фронті, японське військове командування вирішило створити танк, який поєднував би вогневу міць середніх танків з рухливістю легких. Для цього досвідчені інженери компанії Mitsubishi Heavy Industries встановили башту від танка "Чі-Ха" на шасі танка "Ха-Го".

Особливості конструкції

Шасі: Шасі "Ке-Ну" було фактично ідентичне шасі "Ха-Го". Воно складалося з опорних коліс малого діаметру, згрупованих у блоки по дві пари, підвішених на листових ресорах. Танк мав двигун Mitsubishi SA12200VD потужністю 125 к.с., який забезпечував максимальну швидкість до 50 км/год.

Башта: Башта "Ке-Ну" була запозичена у середнього танка "Чі-Ха" і була значно просторішою і комфортнішою для екіпажу, ніж башта "Ха-Го". Вона озброювалася 47-мм напівавтоматичною гарматою з боєзапасом 100 снарядів. Гармата могла вражати легкі броньовані цілі на відстані до 1000 м.

Бойове застосування

вперше надійшов на озброєння японської армії у 1944 році і в невеликих кількостях використовувався у боях на Філіппінах і Окінаві. Танк показав себе як надійний і мобільний, однак його тонка броня робила його вразливим для вогню ворожої піхоти і артилерії.

Оскільки "Ке-Ну" виявився занадто слабкоброньованим для боїв на передовій, японське командування прийняло рішення припинити його виробництво в 1945 році. До того часу було випущено всього 165 танків "Ке-Ну".

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Переробка танків "Ха-Го"

Оскільки виробництво нових "Ке-Ну" було обмежене, японці вирішили переробити на "Ке-Ну" вже існуючі танки "Ха-Го". Ці переробки передбачали заміну башти "Ха-Го" на башту "Чі-Ха", а також установку додаткової броні. Перероблені таким чином танки отримали назву "Ке-Ну модель 2".

Оцінка

Незважаючи на свої недоліки, Ке-Ну був значним поліпшенням у порівнянні зі звичайним "Ха-Го". Його більш простора башта і потужніша гармата дозволяли йому більш ефективно боротися з ворожими танками на ближніх і середніх дистанціях. Танк відрізнявся високою мобільністю і відмінною прохідністю, що робило його ідеальним для розвідки і рейдів у тил противника.

Перевагами "Ке-Ну" були:

 • Швидкість і маневреність
 • Досить потужна гармата
 • Простора башта з хорошим оглядом

Основними недоліками "Ке-Ну" були:

 • Тонка і слабка броня
 • Занадто великі розміри башти, що робило танк помітною і уразливою ціллю
 • Мала кількість випущених танків

Ке-Ну був унікальним японським танком, який поєднував у собі елементи легких і середніх танків. Незважаючи на свої обмеження, він грав важливу роль у японській армії під час Другої світової війни, особливо на Філіппінському і Окінавському фронтах.

Часті запитання

 1. Чим "Ке-Ну" відрізнявся від "Ха-Го"? Він був оснащений баштою від танка "Чі-Ха", що забезпечувало йому кращу вогневу міць.
 2. Скільки танків "Ке-Ну" було випущено? Усього 165.
 3. Де використовувався "Ке-Ну"? На Філіппінах і Окінаві.
 4. Чому виробництво "Ке-Ну" було припинено? Тому що він виявився занадто вразливим для ворожого вогню.
 5. Чи перероблялися звичайні "Ха-Го" на "Ке-Ну"? Так, ці танки називалися "Ке-Ну модель 2".

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 22 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".