https://reporter.zp.ua

Карло Бартоломео Растреллі

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Біографія і творчий шлях

Карло Бартоломео Растреллі (італ. Carlo Bartolomeo Rastrelli, 1675, Флоренція — 18 (29) листопада 1744, Санкт-Петербург) — видатний скульптор Російської імперії початку XVIII століття італійського походження. Батько відомого архітектора Франческо Бартоломео Растреллі.

Народився у Флоренції і отримав початкову художню освіту у свого батька Джованні Баттісти Растреллі, відомого флорентійського скульптора. У юному віці переїхав до Парижа, де працював помічником французького майстра Антуана Куазевокса.

У 1716 році за запрошенням російського імператора Петра I Растреллі приїхав до Санкт-Петербурга, де став придворним скульптором. Його роботи відразу привернули увагу російського двору своєю майстерністю та виразністю.

Архітектурна діяльність

Окрім скульптури, Растреллі займався також архітектурою. Він став одним із основоположників російського бароко і створив ряд величних будівель у Санкт-Петербурзі та його околицях. До його найвідоміших архітектурних творів належать:

 • Зимовий палац
 • Церква Спаса на Крови (Храм Воскресіння Христового)
 • Смольний монастир
 • Петропавлівський собор
 • Великий Петергофський палац

Стиль і спадщина

Стиль Растреллі характеризується пишністю, складними формами і рясним використанням орнаменту. Його роботи відрізняються динамічною композицією, великими масштабами і контрастом світла і тіні. Растреллі також займався дизайном інтер'єрів та розплануванням садів, створюючи цілісні архітектурно-паркові ансамблі.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Спадщина Растреллі справила значний вплив на розвиток російської архітектури. Його стиль став еталоном російського бароко і використовувався багатьма пізнішими архітекторами. Твори Растреллі досі є яскравими прикладами барокової архітектури і приваблюють туристів з усього світу.

Скульптурні роботи

Растреллі був не лише талановитим архітектором, а й видатним скульптором. Його скульптури відрізняються емоційною виразністю, деталізацією і технічною майстерністю. До найвідоміших скульптурних робіт Растреллі належать:

 • Статуя Петра I (одна з перших монументальних скульптур в росії)
 • Статуя Єлизавети Петрівни
 • Рельєфи на фасаді Зимового палацу
 • Скульптури у Петропавлівському соборі

Карло Бартоломео Растреллі був одним із найвидатніших майстрів бароко XVIII століття. Його роботи як у скульптурі, так і в архітектурі справили величезний вплив на розвиток російського мистецтва. Його шедеври досі є прикладами майстерності та естетики і приваблюють людей з усього світу.

Поширені запитання

 1. Де народився Карло Бартоломео Растреллі?
 2. Який стиль став основою творчості Растреллі?
 3. Назвіть головні архітектурні творіння Растреллі у Санкт-Петербурзі.
 4. Чим відрізняється стиль Растреллі у скульптурі?
 5. Як спадщина Растреллі вплинула на розвиток російської архітектури?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 13 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".