https://reporter.zp.ua

Карагандинський вугільний басейн

# ,

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Карагандинський вугільний басейн: Двигун казахстанської економіки

Карагандинський вугільний басейн: Огляд

Карагандинський вугільний басейн – один з найбільших вугленосних басейнів Казахстану, розташований на території Карагандинської області. Басейн займає площу понад 10 тисяч квадратних кілометрів і містить запаси вугілля понад 30 мільярдів тонн. Основні промислові центри басейну – міста Караганда, Сарань, Шахтинськ та Абай.

Історія розвитку вуглевидобутку в Карагандинському басейні

Вуглевидобуток у Карагандинському басейні почався в кінці XIX століття, коли в районі міста Караганди були виявлені перші родовища вугілля. У 1913 році було розпочато будівництво перших вугільних шахт, і до 1917 року в басейні було видобуто вже понад 1 мільйон тонн вугілля. У радянський період вуглевидобуток у Карагандинському басейні був значно розширений, і басейн став одним з основних постачальників вугілля для промисловості та комунального господарства Казахстану та інших республік СРСР.

Вугленосні площі Карагандинського басейну

Карагандинський вугільний басейн поділяється на дві основні вугленосні площі – Карагандинську та Жезказган-Улинську. Карагандинська площа займає територію понад 7 тисяч квадратних кілометрів і містить запаси вугілля понад 20 мільярдів тонн. Основні родовища вугілля на Карагандинській площі – Карагандинське, Саранське, Шахтинське та Абайське. Жезказган-Улинська площа займає територію понад 3 тисяч квадратних кілометрів і містить запаси вугілля понад 10 мільярдів тонн. Основні родовища вугілля на Жезказган-Улинській площі – Жезказганське та Улинське.

Якість вугілля Карагандинського басейну

Вугілля Карагандинського басейну має різну якість, від бурого до кам’яного. Найбільш поширеним є кам’яне вугілля, яке має високу теплотворну здатність і низьку зольність. Буре вугілля зустрічається рідше і має меншу теплотворну здатність і вищу зольність. В цілому, вугілля Карагандинського басейну характеризується високою якістю і є цінною сировиною для виробництва електроенергії, коксу та інших продуктів.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Економічне значення Карагандинського вугільного басейну

Карагандинський вугільний басейн має велике економічне значення для Казахстану. Басейн є основним постачальником вугілля для електростанцій, металургійних заводів та інших промислових підприємств країни. Вугілля Карагандинського басейну також експортується в сусідні країни, в тому числі в Росію, Китай та Узбекистан. Вуглевидобувна промисловість Карагандинського басейну є важливим джерелом доходу для місцевого бюджету і забезпечує робочими місцями тисячі людей.

Перспективи розвитку Карагандинського вугільного басейну

Перспективи розвитку Карагандинського вугільного басейну пов’язані з розвитком нових технологій вуглевидобутку, які дозволять збільшити видобуток вугілля без шкоди для навколишнього середовища. Також важливим напрямком розвитку басейну є освоєння нових родовищ вугілля, в тому числі на Жезказган-Улинській площі. Крім того, перспективним напрямком є розвиток переробки вугілля, що дозволить отримувати з нього цінні продукти, такі як кокс, бензин і дизельне паливо.

Висновок

Карагандинський вугільний басейн є одним з найбільших і економічно важливих вугленосних басейнів Казахстану. Басейн є основним постачальником вугілля для промисловості та комунального господарства країни. Вугілля Карагандинського басейну також експортується в сусідні країни. Перспективи розвитку басейну пов’язані з розвитком нових технологій вуглевидобутку, освоєнням нових родовищ вугілля та розвитком переробки вугілля.

Часто задавані питання

  1. Де знаходиться Карагандинський вугільний басейн?
  2. Які основні промислові центри Карагандинського вугільного басейну?
  3. Яка історія розвитку вуглевидобутку в Карагандинському басейні?
  4. Які вугленосні площі виділяються в Карагандинському вугільному басейні?
  5. Яке економічне значення Карагандинського вугільного басейну для Казахстану?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 31 12 2023. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.

Останні новини

Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".