https://reporter.zp.ua

Івіца Шерфезі

Редактор: Михайло Мельник

Ви можете поставити запитання спеціалісту!

Ранні роки та кар'єра

Івіца Шерфезі народився 1 грудня 1935 року в Загребі, Хорватія. Своє захоплення музикою виявив у ранньому віці, і в 17 років почав співати на місцевих вечорах і в клубах. Його першим професійним виступом стала участь у гурті "Брези", з яким він гастролював по всій колишній Югославії.

Золоті шістдесяті

У 1960-х роках Шерфезі став одним із найпопулярніших співаків у Югославії. Його хриплуватий голос, елегантний стиль і проникливі тексти пісень швидко здобули йому численних прихильників. У цей період Шерфезі випустив ряд успішних альбомів, зокрема "Івіца Шерфезі" (1963), "Співає Івіца Шерфезі" (1964) і "Пісні з "Золотого віку джазу"" (1966).

Євробачення та світове визнання

Одним із найважливіших моментів у кар'єрі Шерфезі стала його участь у Євробаченні у 1964 році. З піснею "Квіти вікінгів" він посів друге місце, що принесло йому міжнародне визнання. Виступ Шерфезі на конкурсі став поворотним моментом у його кар'єрі, і відтоді його ім'я стало відоме у всій Європі та за її межами.

Є питання? Запитай в чаті зі штучним інтелектом!

Пізніші роки

Після успіху на Євробаченні Шерфезі продовжив випускати музику та виступати. У 1970-х роках він звернувся до більш романтичного стилю, а у 1980-х його музика стала більш сучасною. Шерфезі також був активним композитором і написав музику для багатьох власних пісень, а також для інших артистів.

Спадщина

Івіца Шерфезі помер 28 травня 2004 року в Загребі у віці 68 років. Він залишив після себе багату музичну спадщину, яка включає понад 500 записаних пісень і кілька десятків альбомів. Музика Шерфезі продовжує жити і сьогодні, надихаючи нові покоління музикантів та захоплюючи слухачів. Його ім'я навічно вписане в історію хорватської та югославської музики як одного з найвидатніших співаків і композиторів свого часу.

Питання, що часто задаються:

  1. Коли народився Івіца Шерфезі?
  2. Якою була його найвідоміша пісня?
  3. У якому році Шерфезі виступив на Євробаченні?
  4. Який музичний стиль був характерний для Шерфезі в пізніші роки?
  5. Коли помер Івіца Шерфезі?

У вас є запитання чи ви хочете поділитися своєю думкою? Тоді запрошуємо написати їх в коментарях!

Приєднуйтеся до нашого чату: Телеграм!
У вас є запитання до змісту чи автора статті?
НАПИСАТИ

Залишити коментар

Опубліковано на 13 04 2024. Поданий під Вікі. Ви можете слідкувати за будь-якими відповідями через RSS 2.0. Ви можете подивитись до кінця і залишити відповідь.

ХОЧЕТЕ СТАТИ АВТОРОМ?

Запропонуйте свої послуги за цим посиланням.
Контакти :: Редакція
Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови посилання на Reporter.zp.ua.
Редакція не несе відповідальності за матеріали, розміщені користувачами та які помічені "реклама".